Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyiket válasszam? Degu vagy...

Melyiket válasszam? Degu vagy valamilyen hörcsög?

Figyelt kérdés
olyat szeretnék amivel lehet játszani,szelíd,nem nagyon büdös,és este nem hangos

2013. jan. 17. 19:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettővel lehet játszani, szelídek, ha eleget takarítod, nem büdösek, viszont este mindkettő hangos. Sőt, nem csak ők, de az összes rágcsáló hangos éjszaka, ezen sajnos nem lehet változtatni. (a tengerimalac pl. kimondottan nappali állat, én mégsem tudtam tőlük aludni éjszaka...)

Ha minden este kiveszed őket vagy 3 órára szaladgálni, akkor eléggé kifáradnak, hogy aludjanak egy nagyot.

A deguk egyébként aktívabbak és gyorsabbak a hörcsögöknél.

Akármelyiket is választod, a tartásuknak olvass utána!

A deguk társas állatok, legalább kettőt kell belőlük tartani, azonos neműeket. Hatalmas ketrec kell nekik, mondjuk 80x50 cm alapterületű, 80 cm magas! Ebbe pedig kell egy 32 cm átmérőjű mókuskerék. (Mint mondtam, elég mozgékony állatkák.) Ezen kívül minőségi táp és széna legyen előttük állandóan. (tápnak a Versele-Laga Chinchilla Completet ajánlom) Pepe, Panzi, stb. tápoktól pár év alatt kipurcannak cukorbetegségben, míg egyébként 8-10 évig is elélnek.

A hörcsögöknek elég egy kisebb ketrec, a mérete attól függ, milyen fajta a hörcsög. Magányos állat, őket kimondottan egyedül kell tartani. Nekik nincs ilyen bajuk, mint a cukorbetegség, de nekik is érdemes a Versele-Laga tápokat venni, nem a legolcsóbb, legrosszabb minőségűeket. Egyébként ők kimondottan éjszakai állatok, nappal szunyókálnak. De harapni az enyém nem harapott.

Ha van kistesód, akkor hörcsögöt ajánlok, mert lassabbak és nem ugrálnak. A degu akár 60-80 cm-t is megugrik, és az enyémek ha kinyitom a ketrecajtót, fél percen belül mindig a vállamra ugranak. Nem tudom, ez Téged mennyire zavarna.

Ha első állat lesz, akkor a legtöbben a hörcsögöket ajánlanák, de én degukkal kezdtem, és sikerült megbirkóznom velük. :)

2013. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon fontos ,gondold át!

A Degu amerikai Patkány. Sokat kell vele foglalkozni. Társas lény. Ha egyedül tartják depressziós lesz, és hamar elpusztul. Az ARANYHÖRCSÖG nagyon jól elvan egyedül, nem harap akkorát,mint a Degu. /nem is olyan büdös/. Jóval kevesebbet kell vele foglalkozni.Ha netalántán nem foglalkozol vele nem hal bele.

2013. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!