Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen költségekkel jár egy süni?

Milyen költségekkel jár egy süni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyszer egy sünt, mennyibe kerül az állat (tenyésztőtől), mennyibe van az "induló készlet", meg úgy maga a fenntartása?
2013. jan. 30. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sünt nem tarthatsz háziállatként.
2013. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Dehogyisnem törpesünt. Bocsi de sünit még nem tartottam úgyhogy nem tudom.
2013. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nézd meg hogy mit esznek a sünik
2013. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__3534802-m..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__3185039-k..


Ide sok mindent leírtunk róluk.


Tehát:

sün:10-15e Ft-tól kezdődően, tenyésztőtől, színtől nemtől függően drágulhat

ketrec: min fél m2-es 8-10.000 Ft-tól

házikó: 3-5000 Ft

almostálca: kb 1000 Ft, de a százforintosban kapható műanyag tálca is jó

tálkák: 500 Ft körül db-ja (+ önitató 500 FT kb, de az nem fontos, tálka is jó a víznek is)

Ezek az egyszeri kiadások.


Ami kell még:

alom: forgács százforintos nagyságrendek, de nekem pl mosható vastag, anyag lábtörlő van bent nekik auchanban 700 FT volt darabja, de tényleg jó vastag téli... van 3 és pár naponta cserélgetem (az egyik sünim nem mindig talál bele a macskaalomba, ettől függ, hogy mennyi időközönként kell cserélni.) ha melegebb lesz majd vékonyabbat, másfélét veszek nekik, jyskben vettem is már egy tavaszit 200 Ft-ért... ha látok valahol valami jó dolgot nekik akciósan, akkor mindig veszek... :)

macskaalom: hát van már kb 20l 5000 Ft-os jó minőségű (nekem a szilikonos csomósodó bevált, valaki nem szereti csak a hagyományosat)

kaja: pont most vettem meg a tápjukat, 10000e volt a 10kg-os, jó sokáig kitart (bár csak a fele az enyém, mert macskatartó barátnőmmel közösen rendeljük a tápot).

élő eleség: hetente 500 ft

időnként: cicakonzerv, pulyadarálthús, alma, répa, bébiétel (általában kapnak valamit a táp mellé, mikor mi van itthon, vagy kukacot, vagy gyümölcsöt keverve konzervvel vagy pulykahússal)

Kb. ennyi. Tartani nem drága őket, ha valakinek nincs pénze drága tápra szeritem a pulykadarálthús-reszeltalma-reszeltrépa+élőeleség kombó olcsó és nagyon jó nekik... lehet gyógyszertárban venni csukamájolajat, azt is lehet nekik hetente adni 1-2 cseppet.


más nem jut eszembe így hirtelen.

2013. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló!

Köszönöm szépen a részletes választ :) Még nem aktuális a dolog, de jó lenne, ha év végére össze jönne minden és jöhet a süni:)

2013. jan. 30. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!