Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül 1 tengerimalac...

Ad4m35 kérdése:

Mennyibe kerül 1 tengerimalac eltartása havonta? (kaja, széna, alom, stb? ) És, hogy mennyire büdöset tud csinálni? :D Milyen gyakran kellene takarítani?

Figyelt kérdés
Most szeretnék 1 malacot venni vagy 2 őt és mennyibe kerülne 1 őre a ketrec meg ilyenek?
2013. febr. 3. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp kettőt vegyél, és lehetőleg azonos neműt. Ezt a ketrecet ajánlom, nekem is ilyenben laknak, és nagyon szeretik: [link] Kell alájuk forgács mindenképp. Én a forgács alá Biolux macskaalmot is szoktam rakni,így jobban semlegesíti a szagokat, bár nem nagyon szokott szaguk lenni, mert rendesen vannak takarítva. 3-4 naponta szoktam őket takarítani. Kell nekik golyós itató, vagy tál (de én a golyósat ajánlom, mert nem tudják kiborítani belőle a vizet), ezenkívül szénatartó, házikó ahová elbújhat. Lehet nekik függőágyat is berakni, szokták szeretni, de a kalitkába akár emeletet is lehet csinálni.Enyémeknek is van, és elég sokszor vannak fent, mindig felugranak. Nagyon fontos, hogy széna mindig legyen előttük. Tápot is kell nekik adni. Ajánlom a Versele Laga Cavia Completet, vagy Versele Laga Cavia Prot. Nekem hetente 1.200 Ft az alom+forgács, igaz nekem 4 malacom van, uh neked nem lesz ennyi szeritem, plusz a tápok még egy ezres kb., no meg az uborka, alma, répa, nagyon ritkán jégsaláta, narancs meg ilyenek.... Most télen elég borsos ára van ezeknek, hetente kb. erre is elmegy vagy 3-5.000 Ft. Van egy nagyon jó oldal, itt szinte minden megtalálsz a malackákról: www.gemon.ro

Remélem nagyjából tudtam segíteni. :)

2013. febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 lány malacom van,én fapelletet és forgácsot használok alomnak,az elég drága,plusz a táp,a széna se olcsó,plusz a zöldség-gyümölcs...Havi 4000-be biztos benne vannak...Nekem nem büdösek,persze ha nincs időben takaritva,akkor érezni,heti 1-2x illik kitakaritani,ahol nagyon pisis,ott gyakrabban,főleg a sarkokban. Én Versele táppal etetek,yukka kivonatos,ami csökkenti a pisi szagát,tényleg bevált :) A kakájuk egyáltalán nem büdös.

100-as ketrec 8-10000 körül van,de 2 azonos nemű malacot kell venned,egyedül begolyózik szegény..

2013. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi Sokat segítettetek! :) akkor kettőt veszek :) Alap cuccok megvannak igazábol csak ketrec kell meg a kaja és kész :D Az a gond ,hogy itt Komáromban nincsen tenyésztő legalábbis nem hallottam róla ezért csak állatkeriből tudnám megvenni :S
2013. febr. 5. 16:08
 4/10 majax válasza:
szerintem állatkereskedésből semmiféleképpen ne vegyél. általában nincsenek rendesen gondozva..betegek,később is csak a gond lesz..! :/ :)
2013. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem tudom hogyan lesz. Tengeri malac :S
2013. febr. 6. 13:55
 6/10 majax válasza:
Nézz szét az interneten hátha van a közeli városba valahol tenyésztő, én inkább onnan vennék. Gondold át! :)
2013. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma hoztam el a tengerimalacot :D Nagyon aranyos abesszin tengerimalac. (és nagyon szép is) Már kezd megszokni megengedte hogy megsimogassam elfogadta a kezemből az almát :D Kicsit még félős de aranyos :D Valami tanács ,hogy mivel lehet még kedvében járni? És ilyen kis berregő hangot ad :D azt olvastam ,hogy akkor csinálja ,hogyha elégédett :D
2013. febr. 25. 16:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Még a sarokban kuporog mozdulatlanul :/ :D ,hogyan tudnám kicsalogatni onnan? :) Kajára se jön ki onnan :DDD
2013. febr. 25. 16:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 4 van úgy 5.000forintban.Hetente kell őket takarítani,ha ezt megteszed nincsen szaguk.ketrec 80*50*50-es:használtan 3-10.000ft,az új 10-15.000ft.itató:600-1500ft. etető:2db. úgy (műanyag)1.200-1.800ft,(porcelán)2-3.000ft.MINDENKÉPPEN 2 DARAB KELL,MERT DEPRESSZIÓS LESZ!!!! ÉS TE NEM PÓTOLHATOD A FAJTATÁRSAIT(csapatállat)!!!
2013. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Én tudnék kicsit adni:)!
2013. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!