Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem tudom kézhez szoktatni?

Miért nem tudom kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Simogatni hagyja magát egy ideig, de felvenni sosem. Ha egy kicsit is gyanús irányból nyúlok hozzá elszalad, aztán mikor leeresztem a kezem, visszajön. Persze sose jön hozzám magától egy méternél közelebb... Pedig már jó ideje próbálom. A hasát imádja, de ha fölveszem, még a kedvenc kajájára se néz rá, megpróbál leugrani. Órákat vagyok mellette. Van valami ötletetek?

2013. febr. 8. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen állat?
2013. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tedd rá egy székre, vagy asztalra és a ketrecét úgy helyezd, hogy rálásson szinte mindenre (sarok). A házikójából is körülbelül mindent lásson. Így nem fog annyira ijedezni. Sokat beszélj hozzá, hogy szokja a hangodat, én azt is ajánlom, hogy pl egy zoknit fogdoss meg és tedd be neki, had szokja a szagát (ne a kaja, vagy az itató közelébe, csak egy sarokba és ott majd megismerkedik vele. Ha van kedvenc csemegéje azzal etetheted. Ha kiveszed ne szorongj, mert megérzi és ő is félni fog. Fogd határozottan, de ne erősen, közben simogasd :)
2013. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
* a ketrecét tedd székre vagy asztalra.
2013. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen azt jó lenne tudni, milyen állat...
2013. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bakker, bocsi, azt hittem, hogy màr leírtam. Tengerimalac.
2013. febr. 8. 18:54
 6/13 anonim ***** válasza:
próbáld meg hogy mindennap valami zöldséget adsz neki a kezedből, egy idő után megszokja az illatodat :)
2013. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A kezemből már elveszi a kaját, csak azt nem hagyja, hogy felvegyem és simogassam. :/
2013. febr. 8. 19:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy éheztesd, de legyen egy rövidke idő, amikor semmit sem kap enni. Ülj le a szőnyegre. Tedd a malackádat is a szőnyegre. Aztán jó feltűnően tedd a kedvenc kajáját az öledbe, fel fog mászni magától. Ismételd meg egy darabig minden nap!
2013. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ez az utolsó egy nagyon jó ötlet!

majd számolj be nekünk, sikerült e megszelídíteni :)

2013. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje van nálad? Minden tengerimalac egy külön személyiség. Lehet,hogy még neki kevés ideje volt arra,hogy megszokjon. :) Nekem is sokáig tartott,de megérte...irtó aranyos.

Szerintem ne próbáld meg azonnal felvenni,ha már eddig nem engedte. Fokozatosan. Beszélj hozzá sokat. Hidd el,felismeri a hangodat. Használd ki,hogy haspók,rakd be a kezed a ketrecbe (a kedvenc kajájával) és egy idő után odamegy. Ha hosszú idő is,de odamegy. :) Ha már ezt könnyen megengedi ,próbáld simizni ketrecen belül. Ezután veheted ki. :) Csak egy k icsit legyen ölben,pár percre,de ezt 1 nap többször is megcsinálhatod. Ezt az időt folyton növeld,attól függően,hogy mennyire engedi el magát. Próbáld eközben is etetni,ez fontos,mert az ölben lételt összeköti a finom ennivalóval. :) Nem baj,ha az elején nincs sokat ölben. íszerintem egy állatot frusztrál is ha egy számára MÉG "idegen" valaki folyton hozzáér. :) Az az ötlet is jó,hogy mondjuk (csakhogy ne éheztesd) mikor enni adsz neki,akkor megpróbálod felcsalni az öledbe. Azt is fogadd el,ha elsőre nem akar,(bár szerintem fel fog menni) add neki oda mondjuk ha már felágaskodott rád. Fel fog menni nagyon hamar.

Én így szelídítettem meg,és most tökéletesen megbízik bennem. Ne feledd: bár nehéz,de legyél türelmes!

Nagyon remélem,hogy tudtam segíteni és hogy nem aludtál el olvasás közben. :))

Várjuk a beszámolódat.

Sok sikert! ;)

2013. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!