Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a válogatós...

Mit csináljak a válogatós nyulammal?

Figyelt kérdés
Eddig semmi gond nem volt. Kapott lucernaszénát, ami papám földjén nőtt és valami olcsó márkát is a boltból, mikor elfogyott. Most másik boltba mentem, egy drágább szénát vettem neki, de hozzá sem szagol. Ezen kívül semmi sem változott az étrendjében, csak ezt nem hajlandó megenni. Mit tehetek ebben az esetben?

2013. febr. 13. 19:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Inkább tápot (zöld rudacskát) adjál neki, mint magot. Kell bele a növényi rost, ha nem szénázik éhen halnak a bélbacijai. Lökött nyúl!!! Magyarázd el neki, hogy ő egy fűevő állat! :)

(Neki több lucerna mehet, meg több mag, de az egészségük alapja nekik is a töménytelen gyepszéna fogyasztás.)

Esetleg nézzél szét lovas-tehenes portákon, és próbálj meg helyi kaszálású szénát szerezni neki. Nem szívesen adják a gazdák, mert már kevés van, de a bolti ár töredéke a bálás széna ára, bolti-széna árban talán kapsz egy negyedbálát. Ráadásnak oda adod a Vitapolt... :P

Minden fűfajtának más íze van, neki nem jön be a lengyel legelő...

2013. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Jelentem, megette! :) Azért hozok neki a régi fajtából hétfőn, és elkeverem. Bálás meg csak akad tavasszal, mifelénk minden második háznál van nagyobb jószág.
2013. febr. 14. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!