Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degut szabad fürdetni langyos...

Degut szabad fürdetni langyos vizzel? Tovább lent.

Figyelt kérdés
nem zuhanyzóba,se kádba....csak egy kicsi lavorba ha teszek langyos vizet beletehetem a degut?

2013. febr. 16. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
De miért? Amúgy szerintem nem.
2013. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem szabad. Lehet venni nekik fürdetö homokot, attol szep tisztak lesznek es gyönyörü lesz a szörük is! Akarmilyen langyos/meleg vizben fogod megfürdetni Öket meg fognak fazni ami egy ilyen apro allatnal vegzetes lehet!
2013. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen homokot kell venni, DE mivel, hogy drága és igen kevés van benne, így nem teheti meg az ember, hogy minden héten vegyen.

Viszont ha a tenyeredben meglocsolod egy kicsit semmi baja nem lesz, csak a fejét meg a fülét ne érje, gyengéden át törlöd és kész.

Nekem is van kettő, é néha én is ehhez a módszerhez szoktam folyamodni.

2013. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2013. febr. 16. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon kell vigyázni, mert gyorsan megfázhatnak. Vízben lenni utálnak, eredeti élőhelyükön sem fürdenek soha. A fürdőhomokot ajánlom inkább, vagy rendes homokot is átszitálhatsz, hogy apróbb szemű legyen. Tegyél be nekik néha egy tálkába (amibe kényelmesen elférnek) abban fognak porfürdőzni. De csak 10-20 percre, mert ha sokáig bent hagyod belekakilnak.
2013. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi :)
2013. febr. 16. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:

A patkányokat, tengerimalacokat szokták vízben fürdetni, de a deguk bundája a csincsilla prémre hasonlít inkább, és ők is kizárólag homokban fürdenek!

Ha nincs pénzetek hetente fürdetőhomokot venni, akkor keressetek olcsóbb forrást, illetve nem kell naponta cserélni a homokot, ha csak a fürdetés idejére kapják meg.


A víztől nem lesz tiszta, viszont sértődött tuti, ráadásként pedig megfázhat. Az állatorvos jóval drágább a fürdetőhomoknál...

2013. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!