Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görényesek! Nyérc hibridek?

Görényesek! Nyérc hibridek?

Figyelt kérdés
Olvastam nemrég hogy vannak nyérc hibridek. Itthon lehet találni tenyésztőt aki hibridekkel foglalkozik?

2013. febr. 20. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2013. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Azóta már sikerült beszélni egy tenyésztővel, akinél lesznek hibridek. Sajnos idén nekem erre nem jött össze a keret.
2013. márc. 28. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
tudom melyik az a "tenyésztö"... szeretném én látni mennyire is lesznek azok hibridek...
2013. ápr. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért kedves válaszoló? :O Írok üzenetet.
2013. ápr. 5. 12:50
 5/9 anonim válasza:
Igen van ilyen tenyésztő!
2013. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen én is beszéltem vele. Sajnos idő közben elvesztettem az állásomat, így nem tudok most ennyit összerakni. :(
2013. aug. 3. 11:13
 7/9 A kérdező kommentje:
3. válaszoló pedig szégyelheti magát. Egy tisztességes tenyésztő az illető.
2013. aug. 4. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Van hibrid "tenyésztő" ,de az ilyen hibrid állatok, házikedvencnek alkalmatlanok (ijedősek, harapnak és nem lehet őket az alomra szoktatni még kicsit sem). Laikus állattartók maradjanak meg csak a vadászgörényeknél.
2015. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyérceim vannak, nem pedig hibridjeim, de azt tudom tanácsolni mindenkinek, aki nem vadászgörényt akar, hanem valami egzotikusabbat, hogy inkább maradjon mégis a görénynél, csak mondjuk valami különleges színben! Láttam már ugyanis 20 éve görényt tenyésztő illetőt is, aki nem bírt a nyércével! A hibridek, mint minden más hibrid esetében is, a terméketlenségen kívül sok defektet hordoznak, így számolni kell a magas orvosi költségekkel is. Ráadásul a személyiségük a saját magát megszelídítő cukipofától a kesztyű nélkül megérinthetetlen agresszív vadócig bármilyen lehet. Gyakorlatilag kiszámíthatatlan, ami a hibridek esetében fokozottan jelen van. És ha egy nyérci kedves a gazdájával, az még korántsem biztos, hogy más családtaggal, vagy idegennel szemben nem lesz agresszív. Lássuk be, hogy a nyérc vadállat, a görény pedig háziasított, és még a görényeket is utcára teszik néha, ha tinédzser korukban harapnak.

Tudni kell továbbá, hogy a nyércek - én csak erről tudok nyilatkozni, a hibridekre csak erős tippem van - sokkal-sokkal erősebbek, mint a görények, már csak azért is, mert jóval nagyobbak. Ha harapnak, akkor sok esetben nem csak kapkodnak, hanem megragadják és cibálják a "prédát", így igen csúnya sérüléseket tudnak okozni. (Nekem az első nyércem úgy szétharapta a kézfejemet, hogy 6 öltéssel kellett összevarrni és fél év volt, mire egyáltalán elkezdtem érezni valamit egy 6 centi átmérőjű körben a seb körül és az idegsérülések miatt hónapokba telt, mire rendesen tudtam mozgatni az ujjaimat)

Szóval a tapasztalataim alapján a nyércekről és a nyérc hibridekről MINDENKIT lebeszélnék. Eleve már csak azért, mert a picike állatként magunkhoz vett nyércek is vadállatok. 2-3 hónapon keresztül napi minimum 2 óra intenzív tréningre - nem játszadozás, meg tévénézés közben szaladgálni hagyás, hanem tanítgatás -van szükségük, különben 2-3 nap kihagyás után ugyanúgy támadnak/harapnak majd, mintha nem foglalkozott volna velük az ember előtte. Még ha úgy is tűnik, hogy már kezes bárányok, akkor is visszavadulnak semmi perc alatt. Nekem volt kuvaszom is, spitzem is, macskáim is, de általánosságban elmondható, hogy sokkal rafináltabbak, mint bármelyik kutya, vagy macska, de mivel ők egyedül élnek a vadonban és csak párzási időszakban találkoznak, így nincs bennük ösztönszerűen, hogy valakit falkavezérnek fogadjanak el, így még sokkal nehezebb elhitetni velük, hogy létezhet valaki, aki nekik parancsol, ezért van, hogy éveken keresztül kell bizonygatni nem azt, hogy ki a főnök, hanem azt, hogy egyáltalán van olyan, hogy főnök! Végtelenül intelligensek, pontosan tudják, hogy mit akar az ember, csak éppen megpróbálnak trükközni, ahol csak lehet, és sokszor sikerrel is járnak, mert nagyobb a fantáziájuk, mint a gazdáé. (Például, ha fegyelmezni akarnak, akkor csak egyszer harapnak a cipő orrába, másodjára már a szára fölé céloznak, ahol csak nadrág védi a rakoncátlankodó gazdát)

Nagyon remélem, hogy mindenkit sikerült eltántorítanom attól, hogy nyércet, vagy hibridet akarjon! Ha esetleg mégse, akkor szívesen segítek - inkább, minthogy utcára kerüljön a jószág, viszont a hibridről óva intenék mindenkit! Nem lesznek kedvesebbek, viszont kiszámíthatatlan, hogy mikor jön elő a nyérc vér és mikor a görény, így még nehezebb a tréningjük!

2016. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!