Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hetente 5-6× szoktam a nyuszim...

Hetente 5-6× szoktam a nyuszimnak adni kb. egy fél marék kukoricát. Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés

Épp most olvastam, hogy nem jó neki, de eddig úgy tudtam hogy nem lesz tőle baja..

Köszönöm előre is.


2013. márc. 8. 23:21
1 2
 11/16 nagygyorgy válasza:
a höriknek is ?
2013. márc. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
42%
Adható nekik narancs, mag nélkül, kb. egy cikkely/hét, semmi baja nem lesz, a magja mérgező, illetve a héja, nagyobb mennyiségben puffaszthat és hizlal.
2013. márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Több állatorvost kérdeztem meg, akik többek közt a nyulakra specializálódtak, és mindegyik azt mondta, hogy az összes citrusféle tilos a nyúlnak!De nyilván ők nem tudják akkor...
2013. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagynyuszikat másképp kell etetni, mint a törpéket, főleg ha szabadban lakik.

De a kukorica nekik se tesz jót. Azért etetik velük, hogy ne legyen olyan száraz a húsuk...

Szóval ha szobában tartod, akkor inkább csak (nem hízó) nyúltáppal etesd, vagy zab-árpa-búza keverékkel. És persze csak annyit adjál neki, hogy rengeteg szénát egyen mellette, mert az a nyusziegészség titka. Végül is fűevő állat...

2013. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem szobában tartom... Kint lakik. De akkor nem adok neki kukoricát, pedig nagyon szerette. :D Víz, széna mindig van előtte. Ha nekem 7-8 órám van, tesóm gondoskodik róla, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt a nyuszkó :) Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. márc. 10. 17:05
 16/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz!
2013. márc. 10. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!