Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeretnék/szeretik...

Miért nem szeretnék/szeretik a szülők/nagyszülök, ha gyerekük/unokájuk kisháziállatot (nyuszi) szeretne?

Figyelt kérdés

Mindig kitalálnak valamit, hogy miért nem!

Miért nem jó az a szülőnek, ha a gyereknek van egy társa, akivel folglalkozhat, akiről gondoskodhat?

Legalább nem a szülőn csüng a gyerek, hanem az állat foglalkozik és hogy neki jó legyen!



#nyúl ellenzése #háziállat tiltása
2013. márc. 15. 17:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez a baj, hogy minden szülő abból indul ki, hogy "biztos "hirtelen felindulásból" szeretné a gyerek a nyuszit, aztán meg ha megengedem neki akkor, biztos 2-3 hétig majd szereti majd és utána meg megunja és rajtam marad a gondozása, tartása, ellátásá stb.", és ezárt inkább nem!

És mi van akkor ha a "gyerek (16-18 éves)" tényleg felelőséggel tud tartozni a nyúlhoz! És tényleg jó nyuszigazda lenne és boldog lenne a "gyerek" is és a nyuszi is!

??

2013. márc. 15. 18:34
 12/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nagyon is tudom, hogy milyenek a nyuszik, ugyanis 8 évig egy törpe nyuszi gazdijai voltunk. Igen, a gyerekeim választották, de ők az "átlag" gyerekekhez tartoznak és megunták a gondozását így én viseltem gondját. Igenis zörögnek éjjel, számtalan kábelünket megrágta, ha nem takarítottuk naponta szaga volt, de szerettük, mivel vállaltuk. Amikor öregségében elment megsirattuk, de másikat nem engedek hozni. Én nem a szívtelen szülőkhöz tartozom, hiszen két kutyánk és egy macskánk is van (pedig emeletes házban lakunk).


Az, hogy 16-18 évesen bevállalod, szép dolog. Bár én akkor inkább várnék míg saját lakásba költöznék. Előbb utóbb lesznek haverok, bulik, utazások, esetleg egy felsőfokú iskola (kollégiummal), ahová nem lehet vinni állatot....

2013. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

én nem vagyok olyan, bulizós típus!

meg biztos, hogy első lenne a nyuszi!

2013. márc. 15. 19:30
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem meg igenis kussba van a nyuszim éjjel, akkor alszik amikor én. Hetente kétszer viszem csak ki a vécéjét, és akkor is csak azért, mert látom, hogy tele van, és nem azért mert büdös. Csak fapelletet kell használni.


A vezetékeket meg el kell keríteni. Az ellen nem lehet mást tenni, nekem is el vannak kerítve.

2013. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a WC-ben lakik (az a szobája), ott tud jönni-menni. Nincs ketrecben és nincs rázárva az ajtó, csak egy 40cm magas deszkát raktam elé, amit nem ugrik át, de én át tudom lépni. Macskaalom tálcában fapellet van, és heti egyszer kiöntöm, nem büdös. Néha felsöprök nála (1 perces meló).


A lakásban nálunk elég sok vezeték van, nem dugdostam el, inkább odafigyelek rá amikor kiengedem a szobába.


Éjjel nem rág. Reggel szokta dobálni a tálját amikor meghallja a hangunkat. Aztán odamegyünk hozzá gügyögni, hogy: -na mivan nyuszimuszi, és adunk neki kaját és annak úgy örül hogy elkezd rohangálni körbe-körbe boldogan. Olyan aranyos. Semmi gond nincs vele.

2013. márc. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!