Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyebb egy kölyök kutyát...

Könnyebb egy kölyök kutyát úgy felnevelni hogy van már egy idősebb nyugodt kutyánk?

Figyelt kérdés

Nem rég befogadtuk a világ legjámborabb és nyugodtabb felnőtt(!!) kutyáját!:)

Vezényszavakat ismeri,teljesíti,egyszerűen tökéletes mind külsőre,mind belsőre!Imádom nagyon!

Viszont párom is szeretne magának egy kölyök(!!) kutyát!

(az enyémet imádja csak nem a Nagy Ő neki!:D)

Én viszont tartok a dologtól mert egyszer már volt kölyök kutyánk és bár imádtam nevelgetni,meg tanítgatni engem nagyon lestrapált és nem biztos hogy nagyon díjaznám ha ez a csöppség is az én nyakamra maradna!

Párom nagyon szereti a kutyákat,rengeteg foglalkozott anno is a kicsivel de (én voltam többet vele) valahogy mégis félek hogy rá fog unni ha esetleg nem a várt elképzelés lesz a kiskutya!

Amúgy örülnék még egy kutyusnak és hely meg idő is lenne a kutyára és az enyém mellé egy pajti remek lenne de....

nem véletlenül választottam felnőtt kutyát!Nekem egyszerűbb volt!

Amúgy nehéz ezt így leírni hogy jól érthető legyen,de azért ha valaki tudna tanácsot adni hogy én hogy álljak a dologhoz,vagy hogy mit kell lássak páromon ami meggyőz hogy jöhet a kutya?

Azt mondtam neki hogy ha látom x hétig hogy tényleg akarja és egy adott fajtát akar nem lesz kétely benne akkor bennem sem lesz....


Köszi a válaszokat!


2012. márc. 20. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdésedre válaszolva,igen könnyebb úgy nevelni egy picit,ha van egy felnőtt,jól nevelt kutya mellette,mert a kiskutyák is kicsit olyanok mint a gyerekek, leutánozzák a felnőtteket. Könnyebben tanulnak ha jó példát is látnak :)

Egy mondatba "belekötnék" : "valahogy mégis félek hogy rá fog unni ha esetleg nem a várt elképzelés lesz a kiskutya"

Szóval ha ennek még csak a gondolata is felmerül,szerintem ne vállaljatok be kiskutyát. Egyrészt a kutya nem egy tárgy,amit félre dobok ha megunom,bár ezt nyilván párod is tudja. Másrészt ha nem a "várt elképzelés lesz" az csakis az ő hibája,mert kellő türelemmel,odaadással, szeretettel és persze némi szigorral olyan kutyát nevelsz amilyet szeretnél! Én azt mondom,nincsen rossz kutya,csak rossz nevelés és rossz,hozzá nem értő ember! Szóval ezt nagyon-nagyon gondoljátok át!

És szerintem menhelyről vegyetek magatokhoz kutyust! Ha találtok fiatal pár hónapos kiskutyát, főleg ha mondjuk addig ideiglenes gazdinál volt,az a legjobb választás! Egyrészt a kutyus élete végéig hálás lesz nektek,másrészt így egyszerre több kutyán is tudtok segíteni! De előtte tényleg nagyon rágjátok át a dolgot!! Sok sikert! :)

2012. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első minden leírt. Ha mégis amellett döntenének, hogy lesz egy újabb jövevény, akkor azt javaslom, hogy a már meglévő kutyát is vigyétek el magatokkal, hogy kijönnek-e egymással majd. Ne legyen meglepetés a nagynak, mikor egyszer csak beállíttok egy másikkal. Az összeszoktatás első lépése mindenképpen házon kívül legyen egy séta alkalmával.
2012. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valahogy éreztem hogy ez a mondat lesz a célpont és igazad is van Kedves Első!

De ne úgy értsd!

Persze a foglalkozás meg lenne,csak láttam én már karón varjút...például ismerősnek volt olyan kutyája akivel napi szintem órákat volt lent(1,5 éves volt) és foglalkozott vele még is anyagi kár lett a vége!

Amúgy igen,én rá akarom beszélni egy idősebb kutyára,vagy növendékre vagy 2-3 évesre,ami már nem annyira szeleburdi de még formálható,vagy épp már jól megformált!

Csak ő mindenképp szeretne arra büszke lenni hogy egy kis idétlen kölyök kutyából egy tökéletes értelmes ebet formál aki az árnyéka lesz és minden szava szent írás(hát tudod egy normális kutya:D)!Valahol megértem mert azért ez nagyon nagy dolog és tiszteletre méltó!

Csak jelen pillanatban vacillál!Részben miattam mert tudja hogy a kölyök kutya hogy lestrapált részben meg azért mert a megfelelő kutyát akarja magának kiválasztani!


Szó mi szó én is sokat dilemmáztam a kutyákon hogy melyik lenne a legjobb mire megtaláltam a tökéleteset....de hát nem tudom....félek nah!

aztán lehet nekem is máshogy kéne hozzá állnom mert ugye a kutyák sem egyformák és hát lehet életünk legjobb döntése lenne!

Főleg így hogy jó példa lenne előtte az én kutyám személyében!Amúgy bennem ez is kérdés hogy a kiskutya mennyire fogadná el az én kutyámat "anyjának"!Hogy nem-e a kicsi lenne a dominánsabb?Annyira jámbor az enyém hogy kétlem hogy rendre utasítaná a kicsit...már érted mire gondolok... :D


Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 20. 10:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én saját tapasztalatból tudok beszélni,van egy 8 hónapos kutyám és most egy 2 hónapos ideiglenesem. Nagyon jól elvannak együtt,a pici már most csomó mindent ellesett a nagyobbtól,pedig még ő is kölyök. Megmondom őszintén,hogy engem két kölyök kutya sem strapál le (persze nyilván vannak tipikusan megátalkodott kiskutyák,de belőlük is viszonylag gyorsan lehet rendes kutyut nevelni)

Az idősebb kutyusokkal az a baj,ha nem ismered az előéletét pár hónap után fog csak kijönni az igazi énje. Általában az első 1-2 hónapban kis angyalok,majd utána derül ki milyenek is valójában. Ami persze lehet pozitív és negatív is. Viszont mindenképpen valahol lutri. Egy kiskutya nem az,olyan lesz amilyennek neveled.

A kicsi kutya semmiképp sem lehet dominánsabb,ez maximum akkor lesz kérdéses ha a pici is ivarérett lesz majd. Érdemes ellenkező neműt választani és az ivartalanítás is sokat segít és hasznos is.

Az én kutyámat egyébként 1 hetes korában választottam ki,akkor ugye még nem nagyon derül ki milyen is lesz,na de hát az életem legjobb döntése volt!! :)

Van esetleg kifejezett fajta amire párod vágyik,vagy menhelyi kutyust vinnétek?

2012. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik!

Nem,az én kutyám ilyen amilyen most!

Nem menhelyes így tökéletes leírást kaptam róla kiskorától kezdve!Szóval meglepetés biztos nem fog érni!

Van már hónapok óta egy bizonyos fajta amivel szemezget de vacillál...és amíg ezt látom addig nem megyek bele!

Nem akarok írni fajtát mert nem akarom hogy esetleg a fajta jellemzőiből induljatok ki!De annyit leírok hogy nagyon okos,könnyen tanuló fajta!:)

Abban viszont teljesen igazatok van hogy nevelés kérdése minden!

Engem azért strapált le mert rengeteg itthon voltam vele sajnos/szerencsére és annyira ragaszkodott hozzám hogy nekem ez már nagyon terhes volt!Valószínű ha nem lettem volna itthon napi 6-8 órát biztos örültem volna ha így szeret,de így szinte egész nap rettentő sok volt(az én személyiségemnek) és a végére az enyém lett majdnem az összes feladat is!

Na de tényleg nem belőle akarok kiindulni,de akkor azt mondjátok hogy egyszerűbb nevelni egy kicsit egy nagy mellett?

Amúgy azon is gondolkoztam hogy ideiglenesre befogadni,aztán ha "beválik" marad,ha nem meg vissza adja!

írtunk is egy fajtamentőnek,de sajna még mindig ott a bibi hogy kölyköt akar mindenképp!

Szóval nehéz eset!:)

2012. márc. 20. 11:21
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsi a 3. én vagyok!:P

Szóval Kedves 4.!(de 3. aki válaszoltál:D)

2012. márc. 20. 11:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Oké,értettem a 3.-at is :P :)

Az egyébként fajta kérdés is,hogy hány embert fogad el gazdinak,bár falkavezérek mind a ketten lehettek,sőt ajánlatos is :)

Engem is követ mindenhova a két kutya,de én mondjuk örülök neki :) Persze ez az aktivitáson is múlik,ha örökmozgók lennének lehet engem is zavarna,de szerencsére nyugodt természetűek.

Ha egyébként elfér egy nagy testű kutya nálatok,küldök képeket az ideiglenesemről,hátha megtetszik :) (most még picike persze,de valószínűleg közepes-nagy testű lesz) Sajnos hét végén meg kell tőle válnom és bekerül a menhelyre,amit nem szeretnék :((

Igen,ezt az elején le kell szögezni,hogy ha az Ő kutyája,Te maximum besegítesz neki ha szükség van rá,de neki kell főként foglalkoznia vele,tanítani,sétáltatni,etetni. Mi barátommal 70-30%-ban állapodtunk meg :D Már mint a sétáltatás terén. De működik a dolog. :)

És igen,egyszerűbb a nagy mellett nevelni a kicsit,főleg azok után amit leírtál,hogy a nagy szófogadó okos kutyus. Sokat fog tőle tanulni.

Üljetek le,beszéljétek át alaposan a dolgot. Látom Te elég körültekintő vagy,de tényleg meg kell bizonyosodnod róla,hogy barátod részéről ez nem csak egy fellángolás.

Egyébként ez nem is rossz ötlet,hogy ideiglenesként befogadtok egyet,mert addig is segítetek,plusz láthatjátok hogy megy a dolog.

2012. márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!