Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök és idősebb kutyáknál...

Kölyök és idősebb kutyáknál milyen időközönként kell féreghajtást kérni az állat orvostól?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kölyköknél 2-3 hetes kortól kéthetente, később negyedévente.
2009. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ! Ha erdőbe, réten sétálsz a kutyával, sokat mész vele természetbe, más kutyák, állatok közé, akkor javasolt 2-3 havonta féreghajtózni. normál esetbe fél évente is elég.

Kölyökkorban kb 6 hetesen vagy előbb (2 hetesen, ebben az esetben 5 hetesen is) már kapnia kell féreghajtó pasztát, majd 9 és 14 hetesen is tablettát, majd 5 hónaposan.

2009. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
felnőttkorban 3havonta,ha van pici baba/gyerek akkor 2havonta,a kölyköt amikor oltják 2hetente.a tenyésztő 2-3hetesen kezdi a féreghajtást.
2009. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít normál esetnek? :D

Én is úgy tudom, hogy ajánlott negyedévente féreghajtózni a kutyát. Esetleg gyakrabban. A féreghajtó tabletta nem kerül egy ördöngős összegbe (párszáz forint), de érdemes elvégezni a féreghajtást minimum negyed évente, mert ha egyzser az emberbe került valamilyen féreg... Hát az sztem nem lehet valami kellemes!

2009. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!