Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon lefogyott a tengerimala...

Nagyon lefogyott a tengerimalackám és 1 napja egyáltalán nem eszik vagy iszik. Adtam neki c-vitaminos vizet is de nem reagál. Csak fekszik a ketrecében mozdulatlanul. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 11:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azonnal orvos, mert megdöglik.
2013. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hogy mi baja lehet? Vidd el azonnal állatorvoshoz és ő megmondja. Azzal nem leszel előrébb, ha itt teszel fel ilyen kérdést, rengeteg oka lehet a jelenlegi állapotának. Sajnos nagyon hamar legyengülnek és akár egyik napról a másikra el is pusztulhatnak.....Vidd el állatorvoshoz, ne várj vele és ne hagyd szenvedni. Remélem rendbe jön szegényke!
2013. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mégis mit reméltél a c vitaminos víztől? De most tényleg.
2013. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ami amúgy is embereknek való c-vitamin, a szerencsétlen malacnak sok...
2013. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Ha leáll az emésztése, akkor nagyon nehezen indul be újra, általában elpusztul, ezért célszerű lenne orvoshoz vinni, vagy agyonütni, hogy ne szenvedjen... Már, ha ennyire nem akarod orvoshoz vinni.

Házipraktikázz persze nyugodtan, kamilla, méz, menta, vagy ami csak eszedbe jut, tömdjed bele, amíg él, esetleg az után is. Csak, hogy értsd - ha Te mondjuk 40-es lázzal fekszel, két nap alatt lefogysz 5 kg-t és nem bírsz kikelni az ágyból, hánysz (ők nem tudnak), és egyáltalán nem szel vagy iszol, ezért azonnal infúzióra is lenne szükséged, mert teljes kiszáradás fenyeget, mit teszel? Beveszel egy C-vitamint, majd megkéred anyukád, csináljon egy kamilla teát, mert este buli, holnap meg iskola van, vagy hívsz orvost?

2013. ápr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Vittem már el orvoshoz más malackámat, nem sokat értenek nálunk az ilyen kisállatokhoz, mondták is, hogy nem tudják őket itt gyógyítani..
2013. ápr. 5. 13:19
 7/16 anonim ***** válasza:
akkor meg fog dögleni, készülj fel rá, mondjuk ha jól tudom, akkor nem csak egy állatorvos van az országban
2013. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egzotikus végzettségű orvost kéne keresni... Gondolom, van a közeledben másik is, fel kéne hívni őket. Ha nem, akkor pedig elpusztul a malacka, nincs mit tenni.
2013. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amikor az enyém beteg volt, vagy 3 állatorvos látta és téves diagnózist állítottak......

Tudtam, hogy nem az a baj, amit mondtak, mert semmit sem javult az állapota, gyanakodtam is mi lehet a baja, elvittem egy 4. állatorvoshoz és kiderült mi a betegsége. Meggyógyult hála égnek!

Szóval, ha igazán fontos neked, akkor nem hagyod szenvedni, nem csak egy állatorvos van, én mindent megtennék az enyémért, nem hagynám szenvedni!!!! Azzal, hogy hazahoztam, felelősséget vállaltam érte, teljes mértékben ránk vannak utalva! Az nem magyarázat, hogy az egyik orvos nem ért hozzá, akkor irány egy másik!!! Felháborító, mikor az emberek kifogásokat keresnek és elnézik, hogy szenved a kis kedvencük! Legyen szó rágcsálóról vagy kutyáról, macskáról stb.....mindegyiknek joga van ahhoz, hogy a gazdija megtegyen érte mindent, ha már egyszer magához vette!

2013. ápr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 dori? válasza:
86%
Teljesen egyetértek az utóbbival minden állatnak joga van élni az euglénától kezdve a kék bálnáig. Mindent tegyél meg amit csak tudsz. Az én tengerimalacom is ebbe halt bele de én előtte mindent megpróbáltam. Nehogy agyonüsd szegényt! Vidd el egy másik állatorvoshoz.Sok szerencsét!
2013. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!