Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valakinek tapasztalat ezzel...

Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? Nagyon ijesztő

Figyelt kérdés
Patim egyik pillanatról a másikra nagyon beteg lett:( Oldalra dől,már ugyis jár:( vagy mintha elfogyna az ereje csak ledől az oldalára és fekszik:( Voltam vele orvosnál,kapott szurit,még csütörtökön is fog kapni egyet. Könyörgöm vki irjon,nem akarom elvesziteni:( Még olyan kicsike,3 hónapos:(

2013. ápr. 15. 19:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Állatkereskedésből van?
2013. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

van pár betegség aminek a tünete illik a tengerimalacodra olvasd őket el:Angolkór

Angolkór:

Tünet: az állat gubbaszt, fájdalomérzékenység, görbe izületek

Gyógymód: D-vitamin

Gyógyulási esély: közepesArtrózia (porc-elhasználódás)

Artrózia:

Tünet: az állat keveset mozog, az érintése az állat számára fájdalommal jár, az izületei hajlottak

Gyógymód: nincs

Gyógyulási esély: nincsFicam

Ficam:

Tünet: fájdalomérzékenység, a tengerimalac sántikálva mozog

Gyógymód: nedves kendővel hűtjük

Gyógyulási esély: nagyon jóHipoplázia (fejlődési rendellenesség)

Hipoplázia:

Tünet: az állat az oldalán fekszik, kificamodott, bénult végtagok

Gyógymód: nincs

Gyógyulási esély: nincs (altatás)

Nem írtam minden betegséget össze.

Itt az oldal: [link]

Remélem segítettem.

2013. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom! Szörnyű lehet nézni!

Ha el tudsz vele jutni a Hungarovetbe, az ottani egzotikus doktornéni rettenet makacs tud lenni, és nagyon ért a rágcsálókhoz...

A patkányoknak sajnos van egy csomó fertőző betegségük is, ha rosszul tartják őket az egész tenyészet lehet beteg, és a beltenyésztés se sokat segít... :(

2013. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sajnos valami idegrendszeri probléma lehet, nincs sok esélye, sajnos.
2013. ápr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szlovákiai vagyok,ugyhogy az a rendelő kizárva :( Már csak fekszik,hideg a kis teste,enni se akar se inni :( A szivem megszakad,hogy nemtudok mit tenni:( Külön tettem a nagytól, ő meg ,mint aki érzi,hogy baj van csak gubbaszt meg keresi a picurt:( Imádja őt:( Én meg csak nézem őket és sirok:(
2013. ápr. 16. 09:39
 6/21 anonim ***** válasza:
Sajnálom! :(
2013. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Meghalt :( Már eltemettem :( Nagy patim olyan szomorú :( De ha minden jól megy hamarosan lesz egy kis barátja,szerencsére neki semmi baja. Annyira imádom. Mégegy ilyen édes szőrmók nincs mint ő.Remélem nem lesz depis:( Apum megy a héten iskolázásra,lehet hogy tud hozni egyet :)
2013. ápr. 16. 17:16
 8/21 anonim ***** válasza:

sajnálom

Nyugodjon békében.

2013. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :( Kíméld magad és a patidat az ilyen végektől, megbízható tenyésztőt keresnék a helyedben, tuti van Szlovákiában is valaki, aki patikat tenyészt :) Mert ezen átesni újra és újra, na az embertelen :(
2013. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mármint a gazdi szemszögéből sem túl vidám ezt újra és újra végignézni.
2013. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!