Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Volt két degum, de az egyik...

Volt két degum, de az egyik meghallt. A másik meg csak nőtt, és nőtt. Vele már nem foglalkoztunk annyit. Mostmár agresszív és dúrva. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hím nemű,úgy 3-3,5 éves lehet.Most próbálkozok magamhoz szoktatni de nem nagyon megy.

#degu #agresszív kisállat
2013. ápr. 22. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Soha ne közelíts hozzá hirtelen, vagy felülről, mert akkor megijed. Ösztönösen félnek a felülről támadó ragadozómadaraktól, még ha már nincs is ilyen veszély.

Ki szoktad engedni? Amikor foglalkozol vele próbáld óvatosan a mutatóujjaddal az állát és a füle tövét vakargatni, azt az enyém nagyon szerette.

Amikor kézbe veszed ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne rángasd vagy ilyesmi, nehogy megijedjen.

2013. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legyél türelmes, nekem három van. Egymás után vettem a hármat mondhatom sok gondom volt velük. Nem csak engem haraptak de egymással is voltak vitáik.

Azt tudom neked tanácsolni, minden nap mikor adsz neki enni simogasd meg a füle mögött azt szereti ,de ne aggódj egészen gyorsan szelídíthető főleg ha érzi hogy nem kell tartania tőled.

2013. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem értek a degukhoz de sztem mindent kezdj elölről, ismerjétek meg egymást újra, kedvenc kajcsiaival kedveskedhetsz neki, nekem nyuszim van és nálunk így kell, ha vmi nem jön össze, mindent elölről kezdeni.
2013. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigieket!
2013. ápr. 22. 19:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam:nem nagyon veszem ki őket mert elszaladnak,összenyomni meg nem szeretném. :D
2013. ápr. 22. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:

A deguk rendkívül okosak, az a gyanúm, hogy éppen haragszik rád, és nem is ok nélkül.

Ha egy degu egyedül marad, gyakorlatilag a lakást kell deguketreccé alakítani, mert nem zárhatod be, hiszen te lettél számára a család. Még aludnod is vele kellett volna, és nyilván azt szeretné, ha a sulit is abba hagynád a kedvéért, hogy ő ne legyen egyedül...

Ezt hatalmas szeretetigényt más se tudja kielégíteni, ezért szoktunk egyszerre több degut tartani.

Ha a szüleidedel lenne gond, megemlítheted nekik, hogy állatvédelmi tövény is ezt írja elő, valamint minimum 40*60*60 centis ketrecet...

Ha társat szeretnél neki, akkor össze kell szoktatnod, ennek olvass utána, linket ezen a honlapon én nem küldhetek.

Rácson át, vagy ketrecbe benyúlkálva a legtöbb territóriális állat védekezik. Ki kell venned, és máris abbahagyja. Csövezd be, vedd ki.

Kézhez szoktatás ügyben leginkább a pulcsizás működik. Eleinte használj egy fürdőköntöst, mert annak elég bő az újja. Ennek is utána tudsz olvasni, ha ügyes vagy. Kb. 20 perc egy elvadult degu kézhez szoktatása, ha tudod hogy mozogj. Kajával nem sokra mész, mert 70-80 %-ban szénát, (esetleg fokozatosan átszoktatva füvet) kéne ennie, amiért meg kézbe jönne, attól meg cukorbeteg lesz, és még harapósabb.

2013. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerezhetnél hasonló műanyagot, vagy valami hasonló anyagot keretnek, abban el tudnád engedni és megfogni is könnyebb lenne. https://www.youtube.com/watch?v=zc0vBinhWro Ami rácsos, drótos az nem jó, mert felkapaszkodik rajta.

Ha beülnél hozzá te is, szépen lassan megbarátkozna veled szerintem.

2013. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!