Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon agresszív a párom,...

Nagyon agresszív a párom, ezért anyám folyton megjegyzéseket tesz. Egyik jobb mint a másik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hétvégén meghívtuk a szüleimet ebédre, el is jöttek de már az elején éreztem, hogy valami történni fog. Anyukám olyan, hogy mindig neki kell, hogy igaza legyen és az övé legyen az utolsó szó, ezt mi már megtanultuk kezelni apámmal és a tesómmal de a férjem ezt nagyon nem bírja elviselni. Először csak elkezdtek valamin vitázni, aztán kiabáltak egymással és mivel a férjemet elég hamar fel lehet idegesíteni így most is sikerült. Már én is féltem tőle, ilyennek még sose láttam. Kikelt magából rendesen, úgy ordított, hogy szerintem 2 utcával arrébb is hallották, rendesen láttam az ereit és azt hittem, hogy még az asztalt is ráborítja, mondjuk földhöz vágott egy poharat, mikor lenyugodott anyám egyből mondta neki, hogy "agresszív állat" ezt követte még egy sor kiabálás de már halkabban. Csak néztünk egymásra a szüleimmel. Nem védem most a páromat de erről tényleg anyám is tehetett mert folyamatosan csak hergeli, utána meg jön azzal, hogy "mert mi lesz ha gyerekeitek lesznek" rendben, igaza van, ezen már én is gondolkoztam de ez más, ő direkt feszegeti a határokat. Megmondom őszintén, néha én is megijedek tőle mert néha nagyon durva tud lenni és maga a tudat, hogy erős, férfias teste van, erős csontozattal és magas is, na meg a dörmögős hangja rátesz egy lapáttal de nem bánt, max szóban de utána rögtön bocsánatot is kér és kiengesztel valamivel. Ő ilyen. Számtalanszor mondtam már neki, hogy ne figyeljen ilyenkor anyámra vagy számoljon el 10-ig, de ilyenkor abszolút nem tud számolni. Egyszer anyám négyszemközt beszélt velem a férjemről, hogy milyen undorító meg, hogy ne sértődjek meg de reméli, hogy minél hamarabb szétmegyünk vagy börtönbe kerül. Neki is mondott már hasonlókat, akkor is szép kis veszekedés lett belőle.


Tisztában vagyok vele, hogy milyen tud lenni, éppen ezért nem piszkálom és így nagyon jól megvagyunk. Nagyon jó a kapcsolatunk. Néha zavar, hogy ilyen de emellett van 1000 jó tulajdonsága, még ha nem is hihető.

Már nem hozom őket össze ha nem muszáj, de azért néha kell találkozniuk szerintem. Hogyan lehetne ezt megoldani?


2012. nov. 19. 20:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Ez durva. Nem vitatom, hogy anyukád ki tudja hozni a sodrából az embert, de azért durva, amit a párod csinál. Én bizony elgondolkodnék, hogy később mi lesz.... Az ilyenek szokták később összeverni életük párját....
2012. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
41%

Ezt nem is értem?

Te választotad te akarsz vele élni!!

Most mit panaszkodsz?

Több ezer magányos normális férfi él Magyarországon.

Te mégis ő mellete vagy!

Ha neked a külső számit akkor hajrá!!

30F

2012. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, anyukád érzi azt, amit te még nem. Vagyis, mi lesz, ha egyszer te mondasz ellent a férjednek? Mi lesz, ha te akarod érvényesíteni az akaratodat? Kiabálás, veszekedés, vagy még rosszabb?


Nem az a baj, hogy anyukád "feszegeti a határokat", hanem az, hogy a férjed nem képes az indulatainak parancsolni, megálljt szabni. Anyukádtól nem kell félni, de a férjed már benned is félelmet keltett, igaz?


A "rögtön bocsánatot is kér és kiengesztel valamivel" nagyon-nagyon ismerős szöveg a bántalmazott nőktől...


Vigyázz magadra, és járj nyitott szemmel. Ha pedig szükséges, akkor tudj segítséget kérni! Azonnal, gondolkodás nélkül.

2012. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem a külseje miatt vagyok vele hanem mert szeretem. Mint mondtam, rengeteg jó tulajdonsága van csak normálisan kell hozzá szólni. Sokszor kerültünk már olyan helyzetben ahol azt "kellett" csinálni amit én mondtam, eleinte duzzog egy kicsit de végül beleegyezik. Néha vannak kisebb-nagyobb veszekedések de én azt mondom, hogy ennyi kell egy kapcsolatba, ez másnál is megvan. Az én hülyeségeimet nagyjából el tudja viselni. Ha egyszer mégis megütne, arra számíthat, hogy akkor ütött utoljára.
2012. nov. 19. 21:22
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de szerintem nálatok senki sem százas...
2012. nov. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%
Te jó ég... és te ezek után még a férjedet véded?! Megérdemled a sorsodat, csak a többi szerettedet sajnálom.
2012. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kérdés az, hogy mi miatt piszkálja anyukád őt. Lehet, hogy igaza van?

Másik kérdés, mit látsz, hogyan viselkedik a saját családjával. Ott is gyakran elszakad a cérna?

2012. nov. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
56%

Hát, azért ebben bőven benne volt az anyós is, nemtudom ki hogy van vele, de engem is biztos felidegesítene azzal ha a saját házamban úgymond nekem támad, és veszekedik. Meg sztem érthető hogy felb@ssza az ember agyát az hogy valaki undorítónak, meg börtön bevalónak nevezi.


Én mondjuk a párod helyében higgadtabban oldottam volna meg a dolgokat, ha az anyós balhézik, akkor kitessékelem a házból, és mehet amerre lát.

2012. nov. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
Hihetetlen hogy egyes nőket vonz az agresszió. Az ellenük irányuló is. Soha nem lesz harmonikus boldog kapcsolatod, csak kiszolgáló személyzet vagy, aki megadott pályán mozoghat. Ezt látja anyukád is, persze hogy kihozza a sodrából. Az a tahó férfi aki a szerelme anyjával üvölteni képes, olyan érzelmi sivárságról tesz tanúbizonyságot, hogy ne várj el tőle odaadást vagy megértést. Szeret, amíg úgy és azt csinálod, amit ő szeret. Ez az önzőség.
2012. nov. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

hm tobbezer maganyos normalis ferfi Mo-n??? merre vannak??? mert meg nekem sem sikerult ilyenre akadnom...

na de h a kerdesre is valaszoljak: nem illik ordibalni, meg akkor sem ha anyosnak nincs igaza es anyos kezdemenyezte a vitat. vannak alapveto normak amiket be kellene tartani. En a helyedben vigyaznek, es varnek meg gyerekvallalassal. az h kiengesztel??? nem kell megserteni es akkor nem kell kiengesztelni.

2012. nov. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!