Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj ha nagy melegbe egy...

Baj ha nagy melegbe egy kicsit lelocsolom a nyuszimat?

Figyelt kérdés
Elég nagy meleg van ma, és van egy nyuszim az udvaron ketrecben nyilván neki is melege van. Baj ha egy kicsit leöntöm vízzel hogy lehűtsem őt?
2013. ápr. 25. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Azzal,szerintem nem fogod lehűteni:)
2013. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is leszoktam önteni melegben picit hideg vízzel, semmit nem használ, ugyanolyan melege van. :D Egyébként nem lesz tőle baja.
2013. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak rontasz a helyzetén szegénynek. A nyuszi szőre azért van, hogy szigeteljen hidegben és melegben is. Ha összevizezed a bundáját csak rosszabb lesz neki.
2013. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy fel literes flakonba tegyel vizet amit utana lefagyasztasz mikor megfagyott tebb be hozza
2013. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért annyira nincs még meleg, hogy a nyuszinak olyan melege legyen. Ha csak nem tűző napon van. Ha igen, gyorsan tedd árnyékba, mert akárhogyan is locsolod, hőgutát fog kapni.

Ha pedig tényleg annyira meleg lesz már, hogy hűteni kell, akkor inkább jégakkut vagy vizespalackba töltött vizet fagyassz le, és azt tedd be neki egy rongyba csavarva. Mellé fog feküdni, hogy hűtse magát.

2013. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én nyáron ezt a vizespalackos módszert alkalmaztam meg simán vizestörcsit lógattam be hozzá, bebújt mögé és ott hűsölt, valamint van néhány kimaradt metlaki lap ami már nem kellett és azt tettem a szobámba a sarokba és az is jó hideg volt, hűsölt azon is :)

de ha kint van akkor tényleg ne legyen tűző napon mert a pici teste gyorsan felmelegszik és hőgutát kap, egy nagy vizes lepedővel letakarod a 3/4ét a ketrecnek vagy vidd árnyékba ott nem lesz olyan melege

2013. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. Bódéba van a nyuszi (fa bodé) amiben több ketrec is van, szám szerint 6, és mindegyiket van ellető ládai s, és van ügy mindegyik ketrecnek egy nagyobb ajtaja is, amin betűz a nap szinte egész nap, és hát valljuk be a fa is eléggé átmelegszik a melegbe vegyük példának a nyaralást ha vikkendbe vagyunk és az emeleten kell aludni:/ Ezért szeretném ha kicsit lehűteném őket, mert azért nyáron elég melegük van.


A vízlefagyasztós flakonos dolgot ki fogom próbálni, nagyon jól hangzik!:)


Köszönöm mindenkinek a válaszát!!!

2013. ápr. 26. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!