Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Előfordulhat, hogy egy nyulat...

Előfordulhat, hogy egy nyulat nem lehet szobatisztaságra nevelni, bárhogyan is nevelem?

Figyelt kérdés
Írtam már egy kérdést ez ügyben, meg is fogadtam a tanácsokat, de sajnos nem segített semmi. 4 hónapos nőstény törpenyuszim van, aki a gondos idomítás ellenére semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Következetesen alkalmazom a visszapakolásos módszert, ha meglátom hogy kinnt végzi a dolgát, de nem segít. Úgy látom nem is érti miről van szó.Ha csak 5 percre veszem ki akkor azt az 5 percet használja ki hogy összepisiljen, kakiljon mindent. Sajnos nem múlik el nap, hogy ne pisiljen a szőnyegre. Nekem sem idő,, sem energiám állandóan utána takarítani ezért ha a helyzet nem javul sajnos meg fogok válni tőle.:(
2008. jún. 15. 15:22
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek akkor, a kioktatást csakis a legelső hozzászólásodra értettem, a többire nem. A segítő szándékodat sem kérdőjelezem meg. Szóval akkor zárjuk ezt itt most le! Ne haragudj ha megbántottalak és tényleg köszönöm a segítségedet! Remélem meg tudom idővel oldani a nyuszis problémámat!
2008. jún. 26. 20:01
 12/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint én vagyok. Gondolkoztam a dolgon, esetleg leírhatnád, hogy pontosan milyen rosszaságokat szokott csinálni mit tettél ellene és erre mi lett a nyuszi reakciója (csak, mert írtad, hogy rosszabb lett a helyzet). Mindent írj le! Esetleg ha gondolod mehet privibe is. De légyszi ne add fel még egy darabig, mert amúgy nagyon édes állatok, jópofák, aranyosak.

Megnézted azt a portált amit ajánlottam? Ott is jó dolgokat ír a szobatisztaságról.

Egyébként ez érdekes, mert egyszer volt nálam egy nyuszi kettő napig míg a barátnőm érte tudott jönni. (én hoztam el a volt gazditól) Nálam nem csinált semmi rosszat, kiengedtem, szaladgált és játszott az én nyuszimmal, nem pisilt és nem is bogyózott sehova (amúgy jót játszottak, mert utána 1 hónap múlva 4 kisnyuszi született :) én nagyon örültem nekik) Viszont a barétnőm azt mesélte, hogy nála kint pisilt, bogyózott. 1-2 hónap múlva megvált tőle :( Nem tudom, hogy nála miért pisilt amikor nálam nem?

Ezért kéne szerintem leírnod mindent. Milyen ketrecben van? Mekkora a wc-je? Van neki egyáltalán vagy a ketrecen belül mindenhol forgács van? A ketrecen belül eg yhelyre szokta a dolgát végezni? Ha kiengeded rögtön pisil? Egy helyte szokott pisilni kint? Hány hónapos potosan? Az ágyra is felengeded és oda is pisil? Amikor megkaptad a nyulat mit csináltál? Szokattad a helyhez vagy rögtön kiengedted? Mindenre kiváncsi vagyok!

2008. jún. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Szia!

Tényleg nagyon sokat romlott a helyzet az elmúlt hónapokban, de nem hiszem hogy tettem volna ellene bármit is! Most lesz a nyuszi 5 hónapos. Az elején, amikor hozzám került semmi probléma nem volt vele. Ahogy bekerült a ketrecébe az alomtál (kb 30*30-as műanyag tál) egyből elkezdte használni, és azon kívül nincs is forgács a ketrecében máshol. Ha kiengedtem, egyetlen bogyót sem ejtett el. Aztán kapott új ketrecet (100*50*50) és a ketrec új helyre is került. Nagyjából ekkor kezdődött a dolog. Először csak pár bogyót kezdett elejteni kinnt, aztán egyre többet, majd lassan pisilni elkezdett. De nem egy helyre, hanem mindenfelé, amerre éppen eszébe jutott. Mostanra vált a helyzet egészen rosszá, mert most már a ketrecen belül is össze-vissza pisil és bogyózik, az alomtál gyakorlatilag üresen marad.

Nem tudom mi lehet a probléma, talán az ivarérettséget érte el, de nőstény nyuszi!

Amikor megérkezett először nem engedtem ki egy hétig hogy szokja az új helyét. Az ágyra nem megy fel(túl magasan van hogy fel tudjon ugorni). De úgy vettem észre abszolút nem válogatja meg hova csinálja a dolgát, hiába van mellette az alomtál. Ahova kedve szottyan!

Elég elkeserítő a helyzet mert tényleg nagyon szeretem és nem akarok megválni tőle de nincs időm hogy állandóan takarítsak utána.:(

2008. jún. 27. 16:02
 14/25 anonim ***** válasza:

Akkor ebben az esetben azt tudom ajánlani, hogy egy jó darabig ne engedd ki a nyuszit a szobába. 1-2 hétig biztos ne. Amúgy most nem is baj ha nem megy ki, mert nagyon meleg van ne szaladgáljon feleslegesen. A wc nagysága szerintem elég azzal biztos nincs gond. Ha bentre pisil és bogyózik azt takarítsd fel és rakd a wc-be, ne a kukába! Amíg takarítok kérj meg valakit, hogy fogja a nyuszit vagy rakd addig egy szállító kosárba, ne engedd a szobába szabadon. A wc a fal felőli oldalon legyen mindenféleképpen esetleg átrakhatod a szerint, ahogy a nyuszi pisil bent (ahová a leggyakrabban szokott). Nem hiszem, hogy közrejátszik az a dolog, hogy ivarérett lett, az inkább a fiúknál szokott gond lenni.

Arra pedig készülj fel, hogy sajnos nem 1-2 nap lesz mire eredmény mutatkozik lehet, hogy hetek kellenek. De a lényeg: gyakran nézz rá, takarítsd fel a bogyókat és pisit és rakd be a wc-be. (biztos, hogy macerás lesz egy darabig dehát ez van, sajnos) Előbb-utóbb csak rájön, hogy hova kell mennie! Ha pedig már alakul a dolog vele azután kezdheted a kinti szoktatást az elején csak nagyon rövid idővel. De ez még a jövő zenéje addig jussunk el először, hogy bent jó helyre csinálja a dolgát. Most is írom neked, mint mindig KITARTÁS!

Mindennap meg fogom nézni, hogy írtál-e kommentet, ha valami kérdésed lenne, írj nyugodtan.

2008. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ő az én nyuszim :)

[link]


[link]


Raksz képet a tiédről?

2008. jún. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nagyon helyes a nyuszód, majd én is töltök fel képet az enyémről!:)

Már el is kezdtem nyuszim intenzív megnevelését, bár nem könnyű, mert elég nehezen viseli szegény a bezártságot, nagyon szeret kint szaladgálni:(

Másrészt meg keveset vagyok itthon (dolgozom) és csak esténként tudok vele foglalkozni.

Ja azt még megkérdezném, hogy az alomtál mellé sikerült pisit egyszerűen töröljem csak fel, vagy utána fel is mossal valamivel (pl ecet), hogy ne érezze a szagát? Ez segíthet esetleg?

2008. jún. 28. 20:46
 17/25 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ha feltörlöd. Csak abban esetben ajánlják az ecetet ha olyan helyre pisil ami beissza a folyadékot. Tehát műyanyag esetén teljesen felesleges, de ha te úgy érzed, hogy csak így maximálisan tiszta és "szagtalan" akkor tedd nyugodtan. Ártani nem ártasz vele.
2008. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi újság van? Van valami halvány kis eredmény vagy a helyzet változatlan? A nyuszi hogy viseli az egészet?

2008. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát nagyon kitartó vagyok, de úgy tűnik ezeddig nyuszim makacssága erősebb. A bezártságot nagyon rosszul tűri, néha alig lehet bírni vele, máskor meg letargikus szegény:( Nem vagyok túl bizakodó, őszintén szólva eddig semmi eredményt nem látok. Tényleg nem tudom megérteni miért jó az neki ha összemocskolja mindig az egész ketrecét!


viszont én is mutatok képet a rosszaságról.:)

[link]

[link]

2008. júl. 3. 23:15
 20/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon édes a te nyuszkód is! : ) A kis rosszcsont! : )

Esetleg még arra gondoltam, hogyha ismersz tenyésztőt vagy felvennéd a kapcsolatot egy tenyésztővel hátha tudna neked tanácsot adni, bár szerintem ő is azt fogja mondani amit én, de egy próbát megérhet.

Remélem sikerülni fog minnél hamarabb megoldani a problémát!

2008. júl. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!