Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Előfordulhat, hogy egy nyulat...

Előfordulhat, hogy egy nyulat nem lehet szobatisztaságra nevelni, bárhogyan is nevelem?

Figyelt kérdés
Írtam már egy kérdést ez ügyben, meg is fogadtam a tanácsokat, de sajnos nem segített semmi. 4 hónapos nőstény törpenyuszim van, aki a gondos idomítás ellenére semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Következetesen alkalmazom a visszapakolásos módszert, ha meglátom hogy kinnt végzi a dolgát, de nem segít. Úgy látom nem is érti miről van szó.Ha csak 5 percre veszem ki akkor azt az 5 percet használja ki hogy összepisiljen, kakiljon mindent. Sajnos nem múlik el nap, hogy ne pisiljen a szőnyegre. Nekem sem idő,, sem energiám állandóan utána takarítani ezért ha a helyzet nem javul sajnos meg fogok válni tőle.:(
2008. jún. 15. 15:22
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást és a sok segítséget, de úgy néz ki, hogy mégis elkerül a nyuszkó máshová:( Én még kitartanék, hátha megjavul, de mivel most derült ki hogy babát várok, a párom nem engedi hogy maradjon a nyuszi, nehogy elkapjak tőle valamilyen betegséget. Szerencsére tudok neki olyan helyet biztosítani ahol jó dolga lesz:)
2008. júl. 4. 20:22
 22/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok a babához! : )

Sajnálattal hallom, hogy megváltok a nyuszitól : (

Amúgy nem csak a macska veszélyes a terhesekre? Én nem akarok megválni majd a nyuszimtól ha terhes leszek (mi jövőre tervezzük a babát)

Én még nem hallottam róla, hogy a nyuszi is gondot okozna, de majd utána nézek, hogy mi a helyzet vele.

Még egyszer gratulálok!!!

2008. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Szia!

Szerinted akkor tényleg nem veszélyes a nyuszi a babára? Mert én sem vagyok biztos benne, de párom nem akar kockáztatni semmit! Ha tudsz valamilyen hivatalos bizonyítékot hogy a nyuszi ártalmatlan akkor kardoskodni fogok mellette mert igazság szerint nagyon sajnálok megválni tőle:(

Szurkolok neked is a babához, velem most madarat lehetne fogatni olyan boldog vagyok:)))

2008. júl. 6. 21:34
 24/25 anonim ***** válasza:

neharagudjatok, hogy közbe szólok, de eddig mit csináltál, mivel próbáltad szobatisztaságra nevelni? csak mert az nem derült ki a kérdésedből, hogy eddig mivel próbálkoztál, és így nem tudom miket írhatnék.


Az én nyuszim nagyon hamar szobatiszta lett szerencsére. Szinte egyik percről a másikra. Így hátha tudok segíteni. :)

2008. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

hoppá, ezutóbbi visszavonva, nem láttam, hogy van több válasz is....


A lényeg, hogy én nagyon egyszerű módon szoktattam a nyuszimat a wc-re.. Előszöris nála nincs forgács a ketrecben, 1 mert felesleges, 2 mert sok betegséget elkaphat belőle..

Én is betettem neki egy nyuszi wc-t tettem bele macskaalmot. akkor még nem is foglalkozott vele, viszont észrevettem hogy sokat pisil kakil oda ahol a szénája van. így hát átköltöztettem a szénát a wc egyik felébe. ez lehet kicsit bizarrul hangzik, de nálam bevált.

a másik dolog az, hogy én utána nem nagyon engedtem ki egy pár napig, amíg meg nem szokta, hogy a wc-be kell végeznie a dolgát. onnantól kezdve nálam sima ügy volt.


remélem sikerülni fog, sok sikert!

2008. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!