Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy alig 4 hetes...

Találtam egy alig 4 hetes mókust. Mit tegyek, hogy túl élje?

Figyelt kérdés

Kanadában lakom , es itt jó sok mókus szaladgál össze vissza.

Az út szélén egy fa alatt találtam egy picike mokust. Az orra véres volt , csupa víz es remegett . Hát megfogtam es hazahoztam . Adtam neki egy kis langyos tejet . Itta rendesen . De már 4 óra eltelt es az orra meg mindig vérzik.

Megnéztem a neten, hogy 4 hetes koruktól már tudnak rendesen enni mert akkorra megvan hozzá a kellő hosszúságú foguk . Hát neki meg alig van kint a pici foga szóval alig lehet 4 hetes .


Az állat orvost megfizetni nem tudom sajnos.. itt csak az , hogy ranez az állatra az 60-70 dollár plusz az ellátás . Hivtam állat menhelyeket , de mókust nem vesznek be.

Tehát ami tudok megteszek , de egy kis segítseg jól jönne ..

Előre is köszönöm :)


2013. máj. 11. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
nem fotózod le a kedvemért?még sohasem láttam 4 hetes mókust, biztos aranyos lehet:))
2013. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Légy az anyja.
2013. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Firestorm ***** válasza:

Orrvérzés eléggé belső sérülésre vall.

Itass vele kecsketejet 4 óránként és mindig forrald fel előtte neki.

Jobbat nem tudok sajnos,mert a mókusok terén nem vagyok jártas.

2013. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Háát.. ha nem tusz tápszert szerezni, akkor a tojás+cukor+kecsketej (ha nagyon nincs kecsketej, akkor laktózmentes) cicáknál pl jó szokott lenni. Egy tiszta fecstőegyettel, fecskendővel, cumisüvegből etetheted. Amúgy meleg helyen készíts neki vackot, pl radiátor mellett, jó sok ronggyal ilyesmivel amibe be tud bújni, hogy ne fázzon meg. Az orrvérzés lehet belső vérzés, de folyik is, vagy csak véres az orra? Mert lehet már elállt, csak a takonnyal jön ki a maradék. Amúgy foglalkozz vele nagyon nagyon sokat! Az, hogyha érzi a törődést nagyon sokat segít a felépülésében. Nem fél tőled? Biztosíts neki finom táplálékot, olajosmagvakat (mogyoróbelet, sótlan kesudiót ilyesmit) Amúgy főként gyümölcsökkel, magvakkal, rovarokkal táplálkoznak, szóval ilyesmit adj neki. Ha túléli, nagyon fog szeretni amiért gondoskodtál róla. Remélem a legjobbakat! :)

(amúgy egy képet tényleg föltehetnél, érdekelne hogy néz ki)

2013. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állatkert sincs? Vadaspark? Nekik lehet olyan dokijuk, aki tudja hogy működik egy mókus. Az orrvérzés nem túl jó jel. :(
2013. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
még nem küldtél fotót:(
2013. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nemtudom wlkudleni :/ bárki aki akar fotót , az írjon privit ott megadom a facebook nevem es akkor ott megnézheti .
2013. máj. 13. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!