Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fél még mindég a tengerimalaco...

Fél még mindég a tengerimalacom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hete kaptam egy tengerimalacot, egyenlőre csak egyet míg megtanulok vele bánni aztán jöhet a következő (mielőtt még valkai felháborodna hogy ne tartsam egyedül). Nagyon fél tőlem még mindig, ha pl megsimagatom álltalába elszalad, de én követem a kezemmel és ha meg áll megsimogatom, ez baj vagy jó?? Illetve néha beszalad a rejtekhelyére, de amikor sokáig bent van le veszem a házának a tetejét és ott megsimogatom, illetve beszél hozzá, és éha beszoktam hozzá hozni a nyuszimat hogy játszanak és direkt előte hogy lássa a nyuszit simogattam ert vele nagyon jóba vagyok hogy lássa a nyuszit se bántom, így őt sem fogom. én adok neki inni-enni, mine, de fél még mindig... Mikor fog megszelidülni, vagy nem is fog?? Vagy én csinálok valamit rosszul??? Már nagyon idegesít és szomorú is vagyok h fél tőlem...:((((
2013. máj. 12. 09:05
 1/4 anonim válasza:

Én is nemrég kaptam malacokat. A tengerimalac nagyon érzékeny a változásokra és most, hogy már nincsenek mellette a testvérei, az anyukája és hogy teljesen egyedül van, érthető, hogy fél. Sajnos 1 hét alatt nem igen szelídülnek meg, a legtöbb tengerimalacnak ehhez több idő kell. a lényeg, hogy mielőtt kiveszed simogasd, kicsit nyugtasd meg. Majd ha már kivetted, kínáld meg valami finomsággal. Fontos, hogy ezt sokszor csináld, mert így összeköti az ételt Veled, így te is egy jó "dolog" leszel számára, hiszen tudni fogja,hogy nem bántod, hanem csak jót akarsz neki. Sok sikert! ;)

És nézegesd át ezt a honlapot, sok hasznos információ van rajta: www.gemon.ro

2013. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A gemon.ro-t már olvastam, sok okos dolog van rajta:D köszönöm mégegyszer!:)
2013. máj. 12. 09:23
 3/4 anonim válasza:

a kulcsszó a türelem nem tudsz mást csinálni! sajnos.. nagyon félénk állatka nekem is 3 hónapja van hát hidd el nekem is nagyon félt de ahogy tellik az idő egyre jobban megszelidül.de különben malacfüggő h mennnyi idő alatt

Sok sikert!:))

2013. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tamaa válasza:
Egyetlen egy súlyos hibát követtél el. SOHA NE TEDD ÖSSZE NYÚLLAL!!! Ez egy aranyszabály. Elsősorban azért, mert elkaphat a nyúltól mindenféle betegséget, és így hamar megdögölhet a tengerimalacod. Én is tartok tengerimalacot, és az enyém 1-2 nap alatt megszelídült. De ezt mint mondták malactól és fajtájától függ. Azért is lehet h olyan vadóc, mert pl. a volt gazdája vagy az állatkereskedésben durván bántak vele. Ez nem a te hibád! ;) tapasztald ki h milyen ételeket szeret és azzal csalogasd magadhoz. Ha már sikerült mindez, akkor egy olyan pár perc simogatás közben az öledben, turbékolni fog mint a galamb, vagy hasonló hangot fog adni vagy egyszerűen az öledbe pisil. Ezzel azt jelzi hogy jól érzi magát. Ezt majd többször ismételd meg, és akkor biztosan megnyugszik.;) :)
2013. máj. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!