Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér / Patkány a Házban?

Papla kérdése:

Egér / Patkány a Házban?

Figyelt kérdés

Sziasztok

14 éves vagyok és nagyjábol egyedül vezetek egy háztartást mivel senki nem ér rá meg ilyenek. van egy kis ház szerü tárolo a házunk előtt és az tele van minden szeméttel, energiaitalos üveg stb. tehát sok szénhidrát meg édes dolog van ott. ma arra jöttem haza hogy a ház tárva nyitva és legalább 5-6 patkánnyal találkoztam. tudom hogy patkány mivel bakancs méretű volt. ragacs csapdát szeretnék házilag csinálni, de nem tudom hogy hogy, vagy valami hatásos módszert mondjatok légyszives, ami ha lehet elég gyors. méreg kizárva. 14/f



2013. máj. 30. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Ne zard ki a merget mert anelkül nem megy meg azzal sem biztos vannak csabdak de azzal csak az idödet pazarlod merget amit te venni tudsz sok esetben csak hizlalod öket jobban jarsz ha szolsz a polgarmesteri hivatalban nekik van feregirto szakemberük es eleg hatekonyak tudnak lenni ha akarnak...
2013. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fritz lajos válasza:
Az egérfogó ragasztó valószínű használ ellenük, csak kicsivel több kell belőle, mint az egérhez, mert egy ilyen rat erős is és megszökhet belőle. A másik, amit használok néha az egy durvább módszer: kénlap, amivel a hordókat fertőtlenítik. Az a menete, hogy kell fogni egy nem gyúlékony edényt(pl. konzervdoboz) belerakni egy lapot és meggyújtani, utána távozz a helyiségből.Olyan helyre tedd, ahol nem okoz tüzet. Az ablakot- ajtót be kell csukni. Arra figyelj, hogy az égésterméke kéndioxid- igen mérgező, ingerli a légutakat, úgyhogy ne szívd be a füstöt és ha van, vegyél föl gázmaszkot. 1/2 óra -1 óra múlva menj vissza, nyiss ajtót és alaposan szellőztess ki.( az is kb egy óra, vagy amíg kénszagot érzel bent.) Ami ott él és mozog azt a másvilágra küldi. Egérhez használtam párszor, működött, valószínű a patkányt is irtja. A tárolóban alkalmas, lakásban ne próbáld ki lehet, hogy a szüleid sikítanának, hogy bebüdösíted a házat ( nekem legalábbis volt mit hallgatnom utána).
2014. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!