Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot mennyi időnként...

Tengerimalacot mennyi időnként kell fürdetni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 18. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A tengerimalac jellemző viselkedése a tisztálkodás, de félévente egy fürdés mindenképpen jót tesz nekik.

A fürdetést végezhetjük bedugózott mosdókagylóban vagy egy lavórban is, amibe langyos vizet engedünk úgy, hogyha a malacot bele is engedjük teljesen, a feje semmiképpen sem ér a vízbe. Bármilyen cicasampont használhatunk fürdetésre, de ha tehetjük, vásároljunk antiallergén bolhaűző készítményt. Bedörzsöljük finoman az állatot, majd folyó vízzel alaposan kiöblítjük bundájából a habot. Ezután megtörölgetjük egy törülközővel, majd közepes fokozaton hajszárítóval szárazra szárítjuk a malackát. A fürdetés ideje alatt végig ügyeljünk rá, hogy az állat melegben legyen, és ne érje huzat!


Ha malackánk hosszúszőrű, a fürdetést kövesse egy alapos fésülködés! Hosszúszőrű tengerimalacok esetében emellett a napi-kétnapi fésülgetés elengedhetetlen. Ehhez bármelyik kisállatboltban kapható kisállatok számára kifejlesztett bontókefe. Az abesszin tengerimalacoknál és a többi rövidebb szőrű fajtánál nem jellemző a szőr csomósodása, de ettől függetlenül fésülgethetjük őket is kedvünkre.

Forrás: [link]

2013. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor már nagyon szükséges, fél évente max 1-szer. Viszont vannak emberek, akik szerint ez "kötelező". Szerintem ez hülyeség, mert így lemosod azt a bizonyos réteget a szőréről (ha a fürdetés mellett döntesz, meglátod, hogy nem is olyan egyszerű, mert lepörög róla a víz). Egyébként cica samponnal mosd meg, és ne feledkezz meg a szárításról sem! A fejét kíméld, én ezt nem is szoktam, csak kézzel leöblítem ügyelve a szemeire, füleire, szájára. Ezekre a helyekre ne kerüljön víz.
2013. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy hallottam hogy csak akkor kell ha nagyon szükséges.
2013. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!