Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Agresszív törpehörcsögök...

Agresszív törpehörcsögök szelídítése?

Figyelt kérdés

Ma kaptam két dzsungáriai törpehörcsögöt egy állatkereskedésből. Testvérpár, elég picik még, de fogalmam sincs mitévő legyek, mert nyíltan utálnak.

Amikor a ketrechez mentem, hogy beszéljek a fehérhez hogy szokja a hangom, nagyon csúnyán elkezdett morogni.. :( A szürkét előtte vettem ki, (az etetőtálban volt benne, azzalegyütt vettem ki, majd beleejtettem szépen a tenyerembe) és a kezemből egyenesen kiugrott. Elkezdett rohanni a szobában, megijedtem nagyon, hogy bebújik valahova. Végül csak egy rongydarabbal sikerült megfognom és úgy tettem vissza a ketrecbe, de akkor már a fehér is morgott, hallva testvére morgását.

Nagyon félnek tőlem, mi a teendő? Hogyan szelídíthetném meg őket? Mindenem megvan ami a tartásukhoz szükséges. Volt egy törpehörim korábban, őt kaptam, és kezesen jött hozzám. Azonban elajándékoztam. Így lett most ez a két kis pára nálam. Mit csináljak, hogy csináljam? :(


2013. jún. 29. 13:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is a hörcsög MAGÁNYOS állat!!! Az egyiket azonnal vidd vissza a kereskedésbe! Egyedül könnyebben szelídül majd és verekedni sem fognak!

Másodszor... Én még sosem hallottam törpehörit morogni, pedig volt/ismerek egy párat. Ne fogdosd őket, hanem finom kaját adj nekik a kezedből! Ha már elveszik van esély a szelídítésre.... Aztán több kaját, pl magokat rakj a kezedbe és hagyd hogy onnan vegye el... :) Aztán mikor a kezeden falatozik lassan felemelheted.. :) És meg is simizheted, de ez eltarthat akár több hétig is!!

2013. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!