Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? Teljesen lebénult...

Mit tegyek? Teljesen lebénult a néhány hetes kis nyuszim.

Figyelt kérdés
Segítsetek!! Egyik nap még semmi baja nem volt, kint rohangált a testvéreivel másnap meg azt láttuk, hogy az oldalán fekszik és meg se moccan. Fel emeltem, még lélegzett, de olyan mintha egy elhunyt kis állatot fognék. Nem ez az első nyuszi. Valaki segítsen!!! mit lehet tenni ilyenkor?
2013. júl. 15. 22:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
inkább többet ne szaporítsatok. legyen csak egy nyúl, vagy ivartalanítsd a fiút, mert ez a lánynak se állapot, hogy egyfolytában szül.
2013. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

És komolyan nem hiszem el, hogy képesek vagytok így nyulakat tartani..

Nekem meg lelkiismeretfurdalásom van azért, mert néha csak 2 hetente fertőtlenítem ki az egész ketrecét..


Fogadok, hogy vidékiek vagytok, eddig csak a vidéki rokonaimnál tapasztaltam hozzátok hasonló állattartást :(

2013. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
19%
Nem bazzaeg törzsgyökeres pestiek és belvárosban tartanak tyúkot...
2013. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Vidék és pest között van ám átmenet... b-zdmeg -.-
2013. júl. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Hát jó, holnap az lesz az első dolgom hogy elzárom őket. Azért köszi a tanácsokat. De ugye nem túl késő? Nem tudnám feldolgozni ha az összes pici nyuszi meghalna miattam. :'( (Tudom hogy ez az én hibám, de azért egy picit lehetnétek kedvesebbek is, én ezt nem tudtam. Sajnálom) Máskor jobban oda figyelek. Nem vagyok állat kínzó, sőt imádom az állatokat, nekem még abba is bele szakad a szívem ha egy agyon taposott gyíkot vagy egy sünit látok az úton.
2013. júl. 16. 00:03
 26/32 anonim ***** válasza:
Jobb neki, hogy megdöglött.Beteg volt, nem kell vele kínlódni legalább.
2013. júl. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
28%

Mi két tyúkot és egy nyuszit,30négyzetméteren tartunk már jó ideje,a doki azt mondta még nem látoot ilyen egészséges nyulat!!!!!!

Ne szidjátok már a kérdezőt!Inkább adjatok értelmes válaszokat.!

2013. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Akkor mit tegyek?? Bármit megteszek hogy életbe maradjanak!! Zárjam el a tyúkoktól? De hát én ezt nem értem... Amik bent voltak, bent is születtek. És azok is lebénultak. Lehet hogy az anyukának van valami baja?"


Most akkor egy nyuszi bénult le vagy az összes kicsi? Nem mindegy, ha egy, akkor lehet a tyúksz.artól, ha az összes, akkor lehet genetikai betegség, lehet, hogy valami mérgezőt adtatok nekik.. És remélem már elkezdted elkeríteni. A bak nyuszit tartsd külön a nőstényektől mert nem fognak sokáig élni, szerintem te sem bírnád sokáig, ha egész életedben másfél évente szülnél négyes-nyolcasikreket. Ha nem idős a másik bak nyuszi, ivartalaníttassátok, addig pedig külön legyenek, hogy ne legyen majd mégtöbb kisnyuszi. Ha megtartjátok a kicsiket, csináljatok mindegyik nyuszinak külön ketrecet, a nemenkénti szétválasztás nem elég, mert ahogy ivarérettek lesznek, verekedni fognak, meg is ölhetik egymást.

2013. júl. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Nem az összes, csak néhány halt meg. Igen elzártam már a nyuszikat.
2013. júl. 16. 17:50
 30/32 anonim ***** válasza:

A tízesnek igaza van, annyit tennék hozzá hogy gyümölcs, zöldség magját KI KELL SZEDNI!

És szerintem se szaporítsátok őket otthon, persze általában lehetséges de ha nálatok ennyire nem megy valami.

Tényleg nem akarok a lelkedbe gázolni és hidd el ezt minden rosszindulat nélkül mondom de jobb azoknak a kicsiknek ha meg se születnek mint ha ennyit szenvednek.

2013. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!