Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám teljesen el van kényezt...

Kutyám teljesen el van kényeztetve, tudtok néhány nevelési tippet adni?

Figyelt kérdés

Ha nem az van, amit akar, akkor cirkuszol. Pl. ha bent van a szobában, de a többiek esznek a konyhában és hallja a tányércsörömpölést, akkor ki akar menni, de toporzékol, remeg, nyüsszög. Sétálni nem akar menni, mert őkelme lusta és elszalad, hogy nehogy rátegyem a pórázt. Ne szidjatok le légyszi, tudom, hogy mi tehetünk róla. Nem kutyaként bánunk vele, hanem emberként. 5 éves yorki. Átnevelhető még? Hogyan?


A másik, hogy mi a normális? Ha a család eszik, akkor a kutyusnak hol a helye? Mert a mi kutyánk ott van velünk, mikor eszünk és miután megettük övé az utolsó falat. De szegényt úgy sajnálom, nem kínzás neki, hogy végignézi, hogy mi eszünk? Sokszor csurog a nyála is. Persze a végén kap kóstolót.


2012. nov. 14. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát én elsősorban azt mondanám, hogy szakemberrel. Egyedül is rendbe tudod rakni nagyjából, ha eléggé akarod, de sokkal lassabb folyamat lesz, mint ha valaki irányít közben. Amúgy a falkavezérségnek olvass utána alaposan, neten, könyvekben, mindenütt.

Kajánál a kutyának semmi keresnivalója a közelben, vagy legalábbis nem úgy, hogy közben végig csorog a nyála. Küldjétek el az asztaltól, 2-3 méterre fektessétek le, igenis adja meg a tiszteletet kajáláskor.

2012. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy olvasd el Cesar Millan könyvét, mert ezt pár mondatban elég nehéz leírni, hogy mit kellene tenned.


Az utolsó kérdésedre válaszolva: semmi keresnivalója nincs az asztal körül, ha ti esztek. Legyen addig a helyén és ha befejeztétek, akkor odamehet, de akkor se adjatok neki kaját, mert akkor azt szokja meg (ahogy már te is látod), hogy mehet kunyerálni. Csak az etetési időben egyen és akkor se hagyd előtte a kaját és evés előtt mozgasd is meg, hogy meg kelljen érte dolgoznia! Először biztos furcsa lesz neki, hogy már nem mehet oda az asztalhoz, mivel eddig azt szokta meg, de ha következetesen vagy, mindig visszaküldöd a helyére, és türelmes vagy, akkor rá fog jönni, hogy mit vársz tőle. Esetleg akkor jutalmazhatod is, ha a helyén marad. De mondom, ne várj csodát, mert rögtön nem fogja tudni, hogy mit akarsz, mivel eddig máshoz volt szokva.

2012. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt a neten találtam. De a szívem szakadna meg, ha így tennék, mert én családtagként tekintek a kutyusra. Muszáj lesz megtanulnom kutyaként tekinteni rá és nem családtagként?


"Étel soha ne legyen elöl a kutyusnak. Adjuk neki oda a kajáját, és ha nem nyúl hozzá, akkor azonnal vegyük is el előle. Tanulja meg, hogy az étel egy "ajándék" a vezértől; örüljön, hogy kap enni, és becsülje azt meg. A kutya nem fog éhen halni - amikor tényleg éhes lesz, akkor azonnal enni fog.

Játsszuk el a kutyánkkal, hogy először mi eszünk a táljából, és az övé csak a maradék. Menjünk oda hozzá a rendes etetési idejében, azonban a tálja és a kajája tetejére helyezzünk el egy alufóliát, és tegyünk rá pár darab virslit, kolbászt, sajtot (olyat, aminek jó erős illata van) és jó feltűnően eszegessük meg a kutyánk előtt. Hiába ugrál, ugat, lökdösődik, csináljunk úgy, mintha ott sem lenne. 2-3 perc után pedig, amikor már nem ugrál annyira és a virsli is elfogyott, a saját kajáját dobjuk csak oda elé, mintha ezt mondanánk neki: "ez a maradék, ez a tied!". Fontos, hogy tartsunk ezen kívül heti 1 koplalónapot is, amikor a kutya nem eszik. (Növendék kutyáknál heti egy etetést hagyjunk ki.) Ez a kutya egészsége miatt fontos, hiszen a kutyának ugyanolyan ragadozó gyomra van, mint a farkasoknak és ez nem a mindennapi evésre alakult ki. Ilyenkor ugyanúgy játsszuk el vele, hogy megesszük a táljába helyezett virsliket, azonban ezen a napon ne legyen a tálban saját étele, hanem mi együnk meg mindent, majd az üres tálat csak dobjuk a kutyánk elé, és hagyjuk őt magára. "Ma kevés volt a zsákmány, nekem kell ennem, hiszen nekem kell az erő, neked nem jutott, majd talán holnap ehetsz, ha eleget vadásztunk..."

2012. nov. 14. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt kell tenned!


Egyrészt így jobban kontrollálhatod h mennyit ehet, másrészt tekintélyed lesz előtte.


A koplalónapról megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja h kistestű kutyáknál ne tartsunk, de tényleg nem hal éhen, ha kihagy egy etetést. Ha az én kutyám turkálja a kaját, elveszem, ami fél óra után maradt. De olyan is van h beleszagol és otthagyja rögtön, akkor elveszem tőle, és megkapja legközelebb. Vannak olyan napok, mikor jóval kevesebbet eszik, mint máskor...

2012. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a dolgok a kutyák természetes viselkedésén alapulnak, nekik ez nem kínzás, csak mi szeretünk úgy gondolni rá valami érthetetlen okból kifolyólag. A vadonban sem ugrik a kutya szájába a nyúl csak azért, mert őkelme éhes, azért bizony menni kell, melózni kell, aztán vagy lesz, vagy nem, a kutya meg nem lesz ettől depreszsiós, hiszen neki ez a természetes.
2012. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mara Acoma ***** válasza:
2012. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Irány egy kutyaiskola! 5 évnyi berögzött rossz viselkedést kell kigyomlálnod először magadból és a családból, aztán a kutyából. Egyedül nem fog menni. Tudod sokáig én is emberként imádtam a kutyámat, de aztán elfogadtam, hogy a kutyám is boldogabb lesz, ha póráz nélkül tudunk sétálni, ha kutyák között probléma mentesen tud boldogan szaladgálni.

Ehhez pedig be kell tartani jópár olyan dolgot, ami ezmbernek szívszorító lehet, mielőtt teljesen természetessé válik.


A Népszigeti kutyasulin van direkt törpekutya tanfolyam.

[link]


És visszatérve, nehogy azt gondold, hogy a kutya remegve hisztizve csorgó nyállal boldog. Szerintem az a kutya sokkal boldogabb, aki nyugodtan, a helyén fekve türelmesen várja, hogy befejezze a család a vacsorát.

2012. nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyaiskola nem feltétlenül fog segíteni, hacsak a gondolkodásodat nem változtatod meg! Amit olvastál, az úgy jó, ahogy van. Ha sajnálod a kutyádat, mert jajj olyan cuki, meg kicsi, az nem vehet sehova. Attól ő még kutya, semmi más, megérdemli, hogy úgy is bánj vele!
2012. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutyaiskola éppen abban segít, hogy a gondolkodásmódodat változtassa meg...
2012. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megértelek.Nekem egy bernáthegyim van és nem kutyaként tekintek rá hanem mint a gyerekemre:-DNagyon szeretem.Ő is el van kényeztetve de iszonyatosan.Mi visszük kutyasuliba és sokat ügyesedett.Nem is gondoltam hogy ilyen sokat fejlődhet egy kutyasuli alatt.én nagyon ajánlom a kutyasulit, az oktató okos tanácsokkal tud ellátni:-)
2012. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!