Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög tanítása?

Hörcsög tanítása?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nehéz...

Tudom, hogy sok időt igényel, és türelmességet!

Tudom, hogy a hörcsög nem olyan könnyen tanítható, mint egy egér vagy egy patkány.


Nos... Az lenne igazából a kérdésem, hogy hogyan tudnám a hörcsömet trükkökre tanítani? Mielőtt írnád, igen, tudom, hogy a hörcsögöt trükkök nélkül is lehet szeretni stb... De nézzük a jó oldalát, ezzel is közelebb kerülünk egymáshoz, kicsit izgalmasabbá tesszük a köztem és a hörcsögöm közt lévő játékot. Veszíteni nem vesztek semmit. Időm is van rá bőven.


- Ha van tapasztalatod, kérlek osszad meg velem!

- Melyik az a trükk amelyiket elsőként ajánlanád?

- Melyik az a trükk amelyik a "legkönnyebben" megtanítható?

- Hogyan is láthatnék neki, ha már megvan a kiválasztott trükk pl. az, amelyiknél hallgat egy parancsszóra mint amilyen a "gyere" is?



2013. júl. 18. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Legkönnyebb leglátványosabb és az amivel szerintem kezdd a forog! :) Szotyival (vagy amit szeret) körözz a feje fölött - persze előbb jó, ha megtanítod, hogy kövesse a kaját, ha magától nem teszi - és ha forog vagy akár megindul megkaphatja.. :) De vigyázz, mert a szotyi hízlal (meg a legtöbb finomság is) és megunásig ne erőltesd!!


Nem hiszem, hogy parancsra figyelni fog... Max követi a szotyit... Tudod a hörcsög nem figyel túlzottan az emberre... Persze van amelyik igen, de a legtöbbjüket csak a kaja érdekli.. :)

2013. júl. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 atoszmottosz válasza:
100%
A "forogj" nagyon jó! Én még próbálkoznék a helyedben a "fel" paranccsal . Annyi az egész, hogy a höri feje fölé tartod a kaját ő pedig (ha minden jól megy) felemelkedik a két hátsó lábára. Ahogy ez megvan mond hangosan a fel parancsot! Egy idő után tuti megtanulja 1 hónaptól- 6hónapig ( ez hörcsögtől függ)
2013. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Remek ötletek! :)
2018. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!