Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot terráriumba?

Tengerimalacot terráriumba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 18:12
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
vagyis akvárium bocsi
2009. okt. 22. 18:13
 2/28 anonim ***** válasza:

semmiféleképpense.... egyáltalán nem fog szellőzni szegényke, a malacikák meg nagyon érzékenyek a szagokra. inkább ketrecbe tedd.... am van 1 nagyon jó oldal, én is innen informálódtam: [link]

sok szerencsét a malackához, remélem, te is sok örömet lelsz majd benne :) hogy hívják?

2009. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
csak hát az a baj,hogy csak akváriumom van,és nincs pénzem ketrecre,ami 5-6 ezernél kezdődik :S:S
2009. okt. 22. 18:20
 4/28 anonim ***** válasza:
Szia. Úgy érted, üveg terráriumban tartanád, nem ketrecben? Nekünk 2 malackánk van üveg terráriumban, semmi probléma nincs vele. Előnye, hogy nem rugdossák ki az almot, hátránya viszont, hogy nehezebben szállítható és takarítható (nem tudod csak lepattintani az alját), valamint belül tartja a szagot, úgyhogy esetleg kellemetlen lehet a malackáknak. Bár a mijeinket sosem zavarta, hetente két alomcsere nálunk elég. Arra még vigyázz, nehogy véletlenül fellökje valaki, és összetörjön.
2009. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
igen tudom a hátrányait,van 2 hórim akváriumban.és köszi a válaszokat,egyépként jó neki a forgács?vagy van külön tengerimalac alom vagy mi??
2009. okt. 22. 18:25
 6/28 anonim ***** válasza:
Nekem forgács van alomnak. Arra kell figyelni, hogy natúr legyen, ne illatosított. Még rakok mellé egy halom szénát is, mert nagyon szeret belebújni.
2009. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

miért ne illatosított legyen?

a hörijeimnek mindig olyat veszek

2009. okt. 22. 18:54
 8/28 anonim ***** válasza:
18:20-as vagyok. Nekünk is forgács van alattuk, felszívja a pisit és így könnyebb kipucolni alóluk, meg kevésbé gond, ha szétszórják a kaját. Szerintem az illatosítottban olyan anyagok lehetnek, amik károsak lehetnek, bőrrel érintkezve, vagy ha a szájukba veszik a forgácsdarabkákat. De ezt nem tudom biztosan.
2009. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is voltak malackáink pár éve (sajnos kimúltak), de mi sem akváriumban tartottuk őket...

Én alapból nem szerettem volna üvegtartályt, mert a gyerekszobában féltem volna, hogy nekiesik valamelyik gyerek és az balesetveszélyes lett volna!

Amellett tényleg igaz : nem szellőzik!


Mi azt csináltuk (és ez nagyon bevált!), hogy vettünk összecsukható műanyag rekeszt, ezt olyan 4-500 Ft/db...

Ezt remekül be lehet rendezni, újságpapírt tettem az aljára,, erre faforgácsot szórtunk és tisztításnál csak az újságpapírt kell összenyalábolni, gyorsan lehet cserélni az almot...


Vettünk a malackáknak kis malac-házikókat, ahova behúzódhatnak, vízadagolót és kis tányérkát a magoknak...


Ez a rekesz elég magas falú, nem tudtak kiugrani belőle, az oldalfala jól szellőzik, könnyen lemosható/fertőtleníthető, sőt nyaraláskor is vittük magunkkal a malackát és összecsukva a dobozát is! :D


Szerintem ez praktikusabb és olcsóbb is, mint a méregdrága ketrec!

2009. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
30%

És kisebb is. Miért lenne praktikusabb? Azért mert tudjátok cipelni? Egy olyan rekeszben nagyon élvezheti az életet. Két malacnak minimum 90*60 cm-es ketrec kell.

Bírom hogy mindenki írja hogy nem tud venni ketrecet. Akkor minek tengerimalac? Az akvárium nem megfelelő, a viselkedése is más lesz, mert annyira nem fogja hallani a hangokat mint a ketrecben. Csak akkor kéne venni malacot, ha tudunk venni ketrecet, ami legalább 10.000 Ft!

De most láttam a Fressnapf-ban egy jó nagy ketrecet 9.000 Ft-ért.

2009. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!