Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Gyerekek mellé milyen állatot...

Gyerekek mellé milyen állatot ajánlanátok? 8 és 6 évesek a gyerekek.

Figyelt kérdés
Degun és aranyhörcsögön gondolkozunk. Olyat szeretnénk ami könnyen szelidíthető.
2009. okt. 22. 20:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én a dzsungikat vagy a tengerimalacot tudom ajánlani, szelídek, nem harapnak!! a tengerimalaccal szemben a törpehörik elég kicsi helyen is elvannak (terrárium vagy ketrec)persze csak akkor ha tényleg nem nyúzzátok! Én pl dzsungáriai törpehöriket tenyésztek, ismerem a fajtát és nyugodtan mondhatom hogy ilyen kicsi gyerekek számára is tökéletes állat. Az aranyhörcsögöt azért nem ajánlom mert sajnos abból már nagyon sok az agresszív állat..ha olyat szeretnétek inkább várjatok pár évet, mert bizony tudnak ám fájdalmasat harapni..
2009. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

törpehörcsögöt SEMMIKÉPP NE vegyél 6 és 8 éves gyerekeknek! nagyon aranyos,az tény, és idő után nagyon szelíd a legtöbb(ugye előfordul egy két agresszívabb példány is:) ) de amilyen kicsi(háromszor belefér a tenyeredbe) akár csak rosszul fogják meg a gyerekek azonnal elpusztul szegény.. könnyen össze lehet nyomni, és egy ilyen mini állat nem dögönyözésre való.. ugyanakkor éjjeli állat, nem nagyon szeretik ha álmukból felébresztik őket nappal, ilyenkor hajlamosak harapni is, ami azért elég kellemetlen.. tehát hörit ne


a nyuszival az a gond, hogy igen nagy számban előfordulnak az agresszív nyulak.. tavaly kaptam egyet, eleinte minden ok, egy hét után már csak bottal mertem neki zöldséget adni, pedig ketrecben volt.. régebben is rengeteg nyuszink volt, mert imádtam őket, de egy idő után szinte mindegyik agresszív lett:S

a törpenyulak azthiszem valamivel nyugodtabbak, egyébként nagyon aranyosak is :)

2009. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20:34 egy kifejlett példány (amik nekem is vannak törpehörik) az egész!! tenyerembe elfér. :D Szóval ennyire minik.. kb 10 cmre nő meg.. az egy gyereknek még nagy is.. de nyúzni tényleg nem szabad , csak óvatosan. Harapni nem harap ha szelíd alap járaton, ha felkelted az álmából akkor sem.
2009. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
pappppppppppppppppiiiiiiiigáááááááááájjjjjj
2009. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hogy lehet eldönteni, hogy szelíd vagy agresszív a hörcsög? Állatkereskedésben azt mondják, hogy szelíd mindegyik :(
2009. okt. 24. 10:01
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát nekem is nyuszim van (holland törpe) de nem hagyja mindenkinek, dögönyözni magát (csak a barátom ölében marad meg), kicsit olyan mint egy macska, szóval a miénk nem gyerekeknek való. Ha mégis nyusziban gondolkodnátok inkább házinyulat vagy kosorrút vegyetek tenyésztőtől. A nagyobb testűek kezesebbek és ugyanolyan okosak és idomíthatóak mint a törpék, és egy jó nevű tenyésztő pedig általában kézhez szoktatott nyuszikat ad el. A kezdő csomag egy nagyobb beruházás:főképp a ketrec, évente oltatni is kell vinni,és elég érzékenyek már ami a betegségeket illeti.
2009. okt. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Úgy tudod eldönteni hogy szelíd vagy nem a hörcsög hogy benyúlsz hozzá, kezedbe veszed.. ha benne marad szelíd.:D

De ne az állatkereskedésbe vegyél!! (ott sok a beltenyészet meg stbstb..) inkább nézz körül a neten, és keress tenyésztőket van egy csomó (google) és ők biztosan csak szelíd höriket adnak el, betegségmentesen, olcsóbban mint az állatkereskedésben,és ők általában szakemberek infókat adnak a helyes tartásukról, etetésükről. És ez nem csak a hörikről szól, hanem az összes többi kisállatról, tényleg jobban jársz ha tenyésztőtöl vásárolsz!:)

2009. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Komárom megyében tudnátok ajánlani hörcsög tenyésztőt?
2009. okt. 26. 07:33
 19/22 anonim válasza:
Nekem ennyi idősen hörcsögeim voltak , és most 18 évesen deguim ....nagyon ragaszkodtam a hörcsöghöz de a degium nem szeretnek vmiért ... meg ugy tudom könnyen letéphetö a farka :D Szoval hörcsögöt válasszatok !!
2009. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha macskád van, a degu és a höri könnyen lehet macskaeledel! Szerintem maradjatok a macskánál! Nekem volt hörcsögöm, simogatható volt, de itt valaki az ellenkezőjét írta. Lehet, hogy hörcsöge válogatja. Az unokám kért degut, megkapta a szüleitől, három hét múlva már unta etetni, és gitakarítani. Ugyanez lett a másik unoka kutyájával, mindenki sétáltatja, csak ő nem. Tehát megfontolni mindent. Az sem mindegy, milyen lakásotok van.
2010. ápr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!