Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem szeret a nyuszim?

Miért nem szeret a nyuszim?

Figyelt kérdés
Most lesz 1 éves szeptemberben de úgy érzem még mindig nem szokott meg. Nyár elején kivittem a lakásból mert hűvösebb hely kellett neki így egy kinti hűvös raktárépületben lakik már kb 2 hónapja, és a nyári munkám miatt nagyon keveset tudtam foglalkozni vele. Most megint próbálok közelebb kerülni hozzá, de ma pl amikor megpróbáltam a hasa alá nyúlni morgott, így inkább nem piszkáltam. eddig sem szeretett kézben lenni, mindig remegett és lapította a füleit de azért azt hittem eddigre jobban összeszokunk... ha bemegyek a ketrecébe nem nagyon foglalkozik velem szinte oda sem jón... szerintetek miért van ez? előre is köszönöm:)
2013. aug. 8. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert ahhoz, hogy szelíd legyen SOK SOK időt kell ráfordítani még kicsi korában. Ha felnőtt korában szeretnéd megszelídíteni, akkor pedig MÉG TÖBB időre, és türelemre van szükség.

Nem csoda, hogy nem szeret, ha ki volt b..szva a raktárba egyedül....

2013. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szívükhöz a gyomrukon át vezet az út. :) Próbáld a kezedből etetni, ha harap, akkor gumikesztyűvel ! Ne okozz neki fájdalmat, mert akkor a rólad alkotott "véleménye" rossz lesz !
2013. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kedves első válaszoló!örülök neki hogy ennyire átlátod a helyzetemet. Tehát úgy gondolod hogy egy nyúlnak vagy egyáltalán bármilyen állatnak nyáron mikor általában a lakásban 30 fok van akkor ez az ideális hely nem pedig a raktár ahol max 20. Igen egyedül volt de a házban is egyedül lett volna. gondolom te 0-24 a nyuladdal vagy...

A második válaszolónak köszönöm, meg fogom próbálni!

2013. aug. 8. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Kiskorában nagyon sokat kellett volna vele foglalkoznod. Ezt teljesen sajnos már nem tudod pótolni, de még javíthatsz a viszonyotokon, ha sokat vagy a közelében. Most még ne piszkáld sokat, inkább csak legyél ott vele, legfeljebb csak simizd, amíg azt nem szokja meg, ne vedd kézbe.
2013. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokat kell foglalkozni vele :) Nekünk 3 házi nyuszink van és néha mikor hűvösebb van akkor kiengedjük őket a kertben (persze nagyon figyelünk rájuk) :) A fekete nem engedte, hogy simogassuk meg semmi, aztán kint volt kettőször és máris szelídebb lett :D (igaz abba az is beletartozik, hogy a meleg miatt nagyon felmelegedett és úgy kellet lehűteni őt, de már jobban van) Viszont beválhat mert másik nyuszink is ilyen kis vadóc. Ő egyszer volt kint és már hozzáérhetek (csak harap). Mikor kiengedtem őket akkor simogattam őket meg ott voltam velük :)
2013. aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és a fekete meg már mikor meglát elterül és élvezi a simit :D
2013. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Idő kell neki, hogy újra elfogadjon. Egyáltalán nem meglepő tőle, ha ennyire elhanyagoltad. Etesd kézből, beszélj hozzá a ketrece mellett.
2013. aug. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!