Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol tudok olcsón venni itatót...

Hol tudok olcsón venni itatót egy hörcsögnek, és egyéb cuccokat?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy hörcsög akit a macskám fogott. Szerintem aranyhörcsög lehet de nem értek hozzá. De biztos, hogy házihörcsög. Nincsen túl sok pénzem, de szeretnék neki pár dolgot venni, ha már így alakult megtartom szegényt. Amúgy nincsen semmi baja, nem bántotta a cica, csak hazahozta, lerakta és nézte.


Hol tudok olcsón bevásárolni neki? Mik kellenek? Mennyiből lehetne kihozni egy ilyen bevásárlást? Pl. néztem itatót a neten, de nem tudok neki most venni 600-800 ft-ért. Budapesti vagyok.



2013. aug. 17. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden van, és havi 1* ingyen házhoz szállítják 10ezer Ft alatt is!

2013. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok, bocsánat, 5000Ft-tól is ingyen van a szállítás.
2013. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Nagyobb Tesco-ban kapsz mindent, akkor nem kell szállítási költséget fizetni, meg várni sem rá.

Az itató a legfontosabb, elég a legkisebb méret.

Nem ártana neki egy házikó, de azt te is tudsz csinálni.

Papírból is jó, legfeljebb időnként pótolni kell.

Forgács kell még, meg nem tudom, hogy miben tartod.

Előbb utóbb egy hörcsögkerék sem ártana neki mert ellustul.

2013. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Egy régi akváriumban tartom. Elég nagy.

2013. aug. 18. 00:23
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Inkább ketrecben tartsd, mert a terrárium az nem tud normálisan szellőzni!


Ha aranyhörcsögről van szó akkor minimum 70 cm hosszú és 50 cm széles ketrec kell neki, lehetőleg egy emelettel ellátva és csőrendszerrel.

A mókuskerék alap, az mindenképp kell neki, aranyhörcsögnek kb. 19-20 cm átmérőjű kerék kell, annál kisebb nem lehet mert tönkremegy a gerince!!

Etetőt és házikót is vegyél neki. Ezek alap dolgok.

Ha meg azt akarod hogy még jobban érezze magát, akkor vegyél még többféle játékot neki: csúszda, hinta, különböző fajátékok, mászókák, hídok, csengős labdák...stb.stb.


Azért jó, szerencséje van hogy nem bántotta a macska, de jobb félni...így inkább helyezd biztonságba a hörit és a macskát ne engedd be abba a helységbe ahol a höri van.


Tovább vegyél a hörcsögnek Versele Laga magkeveréket, ez a legjobb minőségű és legfinomabb a számára. Ebbe elég sok minden van és nagyon szeretik a hörik.

Gondoskodj neki minden nap friss gyümi és zöldségről, mindenből egy picit adj neki és többfélét mindig. Heti egy alkalommal keményre főtt tojást, háztartási kekszet, diót, trappista sajtot, túrót, tejfölt...stb. is lehet neki adni. Sőt kell is! Sok mindent ehet a höri, nézz utána még neten is.


Krumplit, káposztát, karfiolt, karalábét, petrezselyem zöldjét, retket, babot, citromot, csokoládét TILOS adni neki, erre is oda kell figyelni, hogy ezeket nem kaphatja!

2013. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudj, de nincsen most pénzem egy palotát venni neki... Ahogy prémium tápot sem, és 50x70-es ketrecet sem... De ezt mintha említettem volna. A macska meg abban a szobában van, ahol a hörcsög is. Nem 5 szobás lakásban élek, hogy különszobája legyen a rágcsálónak... A macskát meg ne hibáztasd, csak hazahozta, nem kóstolta meg... Vagy kidobjam az utcára, ha ezeket nem tudom most megvenni neki?
2013. aug. 18. 19:20
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani a hörcsögnek, valamint biztonságos helyet, akkor inkább add oda egy olyan gazdinak aki mindazt ami szükséges egy hörcsögnek biztosítani tudja!!


Nem kell kidobni az utcára, de az se kell hogy stresszben és szenvedésben éljen.


A megoldás tehát: ha nem tudod megteremteni neki azt, ami neki kell, akkor egy olyan gazdit keresni neki aki meg tudja adni neki az alapvető dolgokat.

2013. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egy nagy akvárium, forgács, kaja, víz, dobozból búvóhely nem elég egy hörcsögnek? Ne röhögtess már.


Kinek adjam oda? Vigyem be egy menhelyre, vagy hogy gondoltad? Kérlek ne csinálj úgy, mintha a hörcsögtartás agysebészet lenne. Igazán sajnálom, hogy nem tudok erdőt biztosítani neki...

2013. aug. 19. 12:13
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Érzem hogy most le leszek pontozva de akkor is elmondom a véleményem...

A terrárium igen is megfelel neki. Ugyanúgy szellőzik, sőt, így nehezebben kap huzatot a höri. Csak arra figyelj hogy a pisis forgácsot (általában csak egy sarokba pisilnek) azt gyakran szedd ki, hogy ne fulladjon bele az ammóniába.

Tökéletesen elég ha dobozból csinálsz neki egy odút, hidd el még tetszeni is fog neki hogy szétrághatja nem úgy mint azokat a műanyag vackokat :) Nem kell neki a prémium táp, amikor úgy volt én is a tescoban vettem meg az olcsó nagy kiszerelésűt, és semmi baja nem lett tőle... a táp az táp. Lehet hogy nincs benne annyiféle hiperszuper vitamin, de azért csak értenek ezek a cégek egy fikarcnyit az állatokhoz, ha már engedélyt kaptam arra hogy tápot gyártsanak...

Nem feltétlenül kell golyós önitató, az enyémnek is van de nem használja ._."" az is elég ha beraksz neki egy tálat vízzel, de ezt gyakran kell cserélni mert tele fogja hordani forgáccsal. És vigyázz hogy ne bírja könnyen felborítani, mert akkor akár a nyári melegben is megfázhat.

Kell neki forgács, az illatmentes a legjobb, mert az nem piszkálja az orrát. Szénát is vehetsz, mert azt néha eszegeti, és fészket épít belőle.

A táplálását itt leírják: [link] ez törpehörcsögöknek van, de minden fajtára ez vonatkozik.

A kerékről meg annyit hogy az enyémnek se volt egy jó hónapig, amíg nem tudtam beszerezni, és ma is teljes egészségnek örvend. A kerék lesz a legdrágább, 1100-1500 Ft között mozog az ára.

2013. aug. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem írni, hogy az ilyen mindenféle kacatokat állatboltokban, és egy nagyobb tescoban is tudsz vásárolni. Játékokat, meg te magad is egyszerűen készíthetsz neki WC papír gurigákból és kartonból. Csak egy kis fantázia szükségeltetik. Youtubon is vannak erről mindenféle videók.

Ha a legolcsóbb szürke, illatmentes WC papírt fölvágod hosszú csíkokra akkor azzal ki tudja bélelni a házikóját, ideig-óráig forgácspótléknak is jó. :) Hidd el, az én hörcsögöm is kartonházban alszik, és olyan játékokkal játszik amit én csináltam, de ennek ellenére boldog élete van ;)

Előző voltam

2013. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!