Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak tápot vagy...

Törpenyuszinak tápot vagy szénát adjak?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy 7 hetes holland törpenyuszit, és Cuni Junior Nature tápot ajánlottak neki. Azt is úgy, mint a szénát, hogy mindig legyen előtte. Akkor szénát ne is adjak neki, vagy a kettő mindig legyen előtte? Nem fog elhízni tőlük? Ti mit tanácsoltok? ( Első nyuszim :] )
2009. okt. 28. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Széna mindig legyen, az a fő tápláléka. Kaja viszont ne legyen mindig, mert képes egész nap zabálni.
2009. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A szénától nem fog elhízni.

A széna szükséges a megfelelő bélmozgáshoz (rost).

A többit (fehérje,zsír,szénhidrát..) a táp biztosítja.

2009. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Szia,nekem 3nyuszim van, kb. 5éve. Reggel és este adok nekik tápot, a fressnapf-ba veszem, 3kg 1000Ft, elég vegyes-a legolcsóbb jó minőségű. Egy nyuszitálnyit kapnak olyankor. Szénát alomcserénél adok egy nagy kupacot, egy részét megeszik, másik felét széttúrják alomnak ahogy nekik kényelmes, rendezkednek, eljátszanak vele. Napközben kapnak répát(zöldjét is imádják), paprikát (csumáját se dobd ki, nekik fincsi csemege), salátát, és ha van a közeledbe szedhetsz nekik tyúkhúr nevű növénykét. K betűs zöldségeket nem szabad adni, felpuffadnak, nagyon betegek lesznek. És mindig legyen itatóban friss víz! Szükségük van rá. Ja és vegyél neki nyalósót, olcsó, és nagyon fontos! Remélem segítettem, írj még ha van kérdésed! Üdv:Kata :D
2009. okt. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetessen mindkettőt!!!!!
2009. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt mondják, hogy az első időkben ameddig el nem éri a felnőtt súlyát (max. 1,5kg) a nyuszi, addig mindig legyen a tálkája tele táppal,utána fokozatosan csökkenteni kell az adagot. Ezt a módszert szerintem akkor lehet alkalmazni ha a nyúl nem eszi meg azonnal az összes tápot, hanem időközönként rájár. A miénk nem ilyen így neki alapból két étkezése volt a kezdetektől fogva.

A szénát szénatartó rácsból, vagy külső szénatartóból érdemes adni, (az utóbbi praktikusabb mert nem tud beleülni (bár az nagyon cuki jelenet). Almozni nem érdemes vele mert úgy is kitúrja maga alól, és ha összepisili és úgy enné meg megbetegedhet tőle. Holnaptól elkezdheted az alomra szoktatást.

2009. okt. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindkettőt!

Olvasgasd ezt is: [link]

2009. okt. 29. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A mi nyuszink tápot nem nagyon evett, így nem is hízott. Napokig ott volt előtte.... Viszont a szénát szerette nagyon! Ezenkívül még a petrezselyemzöldet, a pitypang levelét (kákics), lóherét imádta. Gyümölcsök közül a szőlőt, almát, banánt szerette. Ja és mindig volt száraz zsemle is a ketrecben imádta. Főleg éjszaka.... :D
2009. okt. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem volt már törpe nyuszim és nekem is ugyan ezt a tápot ajánlották hozzá. Az étrendje úgy nézett ki, hogy mindig volt előtte széna, önitatóban víz, minden nap kapott valami zöldséget legtöbbször répát 2x és 2x kapott ebből a nyúltápból. 5 kg-s nyuszika lett belőle és szó szerint kirúgta a ketrec oldalát, ráugrott a 2 kg-s kutyámra a kutya meg majd besz@rt úgy megijedt :D Szerintem kevesebbet adj ebből a tápból és inkább széna legyen előtte több. Víz is mindig elérhető legyen neki. De szerintem jobb lenne egy állatorvosnál is rákérdeznél erre, ő biztos jobban tudja mint mi.

2009. okt. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!(:

Széna mindig van előtte, de akkor a tápból vissza veszek kicsit. A K-betűs zöldségeket nem adom nekik, ezt elmondták a boltban is, és sok helyen olvastam. Nyalósója van, bár most még csak ismerkedik vele, néha rágcsálja. És az önitatóból sem iszik még, nem nagyon tudja hogy működik, de azt is szaglászgatja.

És akkor elkezdem az alomra szokatást is.:)

Utolsó hozzászólónak: Jól megnőtt akkor a nyuszid:D De biztos aranyos ő is.(: A kutyás jelenetet megnéztem volna:D

2009. okt. 29. 08:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. Én azt olvastam meg hallottam az állatkereskedésben, hogy meg kell tanítani neki az itató használatát, de hogy ezt pontosan hogyan kell azt nem tudom, mert az enyém magától ivott nem kellett neki tanítani. De gondolom oda nyomod finoman az orrát és akkor csak rájön, hogy víz jön belőle:D Jobb ötletem nincs.

Igen, a kutyás jelenet vicces volt kicsit :D Jóban voltak amúgy az kutyussal, sajnáltam is, hogy el kellett ajándékozni a nyuszit, de kapott helyette egy macskát :) A nyulat egy ismerősnek adtam aki házi nyulakkal foglalkozik, nagyon tetszett neki, meg hát jobb helyen van nála a többi nyuszó közt mint nálunk volt abban a szűk ketrecben. :)

2009. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!