Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Felpuffadt a hörim!...

SOS! Felpuffadt a hörim! Mitől lehet és, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Semmi különlegeset nem kapott enni, most lett kicserélve a forgácsa pénteken. Amúgy nagyon élénk, evett-ivott, és most szaladgál a szobában, de elég durván fel van puffadva. Lehet valami baja?

2013. szept. 29. 23:59
 1/9 anonim válasza:
5%
Rántottan is jó, de ha van otthon pörkölt alap az ideális. Úgy kifő a bűze is.
2013. szept. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kár, hogy te már rántottan se lennél jó, olyan rohadt vagy, pedig szívesen megetetnélek a kutyáimmal :)
2013. szept. 30. 00:16
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
az egész höri puffadt fel vagy csak a pofazacskója?mert nekem régen az egyiknek 3 hétig "fel volt puffadva a pofazacsija",kiderült,h begyulladt a szája belül.
2013. szept. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az egész höri :/ a tiéddel mi lett?
2013. szept. 30. 01:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem jó. :(((

Az én egyik aranyhörimnek is volt ilyen. De már előtte is beteg volt, öröklődött betegsége volt.

Aztán legvégül jött a puffadás és ezen már nem lehetett segíteni. :(

Pedig próbálkoztam.

Felhívtam egy állatorvost és ő akkor ezt mondta hogy kis étolajat etessek vele. Valamint ami még segíthet, az az Espumisan cseppek, puffadás gátló. Ez emberi gyógyszer de hörcsögnek is jó, lehet kapni gyógyszertárban. Ebből bele kell cseppenteni a szájába. Lehet segíthet, ha időben kezeled. De felhívhatsz egy állatorvost is.

2013. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elpusztult..de már kicsit több volt mint 2éves(dzsungáriai töroehörcsög csak 2 évig él),az orvos nem tudott mit csinálni.Viszont az embernek való gyógyszerekkel vigyázz,mert az állatoknak más a szervezetük,allergiás reakciòt válthat ki,elpusztulhat tőle.Inkább beszélj állatorvossal.Remélem rendbe jön a hörid.
2013. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
13%

Hát ha van kutyusod, etesd meg vele :-D Így egy étkezést mespórólsz és nem kell kitakarítanod a hörcsögödet a szemeteskukába.


Ha már a kutyusodnak sem kell, add a hajléktalan macskáknak.

2013. szept. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző! Ne próbálj ilyen értelmetlen suttyóságokkal nethuszárkodni, mert ez nem volt vicces.. Azért mert utálod a höriket, attól még nem kell ilyeneket írni szegényekről!!


Kérdező, te meg szerintem vidd el az állatorvoshoz, vagy legalább hívj fel egy olyan valakit, aki ért a hörikhez/állatokhoz! Ha az én hörimmel lenne ez, én beledögölnék :(


Hány éves a hörid?

2013. szept. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Biztos nem evett vmi K-betûset? Krumpli,káposzta stb. Na azoktol garantált...de lehet hogy kicsit sokat evett..és ne keseredj el de lehet sajnos bucsuzni kell :(
2013. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!