Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot vegyek aminek...

Krisztii55 kérdése:

Milyen állatot vegyek aminek viszonylag könnyű a tartása?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 16:19
1 2
 11/15 Ginseng Titusz ***** válasza:
Bolhát! Az önkiszolgáló.
2013. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Csíkos mókus! Bár azok után hogy írtad hogy lesz vadászgörény.. Az mellé nem szabadna venni kis emlőst....Állat kereskedésben a szemem láttára falta fel két görény a kiszökött mókust... És feleslegesen próbálnád megmagyarázni a vadászgörénynek hogy a mókus,hörcsög,stb kisállat nem ennivaló számára :)
2013. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Semmilyet! Minden állatról gondoskodni kell, mivel az nem tud saját magáról! Ha ennyire nincs felelősségtudatod, előbb Magaddal tanulj meg törődni!
2013. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Synesztro válasza:
(25/F) Nekem van tengeri malacom, macskám, egy pókom, egy kígyóm, és hozzá az egerek. Na most. A tengeri malacok tartásakor 2 dolog: Forgács, és táp. Szinte mindenféle zöldséget, és füvet is esznek, de alap a szénatáp. Ez nálam a 2 cocira, olyan 2000Ft egy jó 3-4 hónapra, és hál istennek a forgácsot ingyen szerzem, szóval az nem gond, de amúgy mindent összevetve olyan 1000-1500Ft ra jönnek ki havonta 2 en. Ami a gond, hogy min.7ente kell almolni, és kissé hangosak is tudnak lenni. A macska szintén 2, ők kissé hangosak, tudnak sok örömet szerezni, nekem szoba lakók, velem is alszanak, viszont ez már egy költségesebb eljárás, havonta 800Ft az alom, napi 3szori étkezés, és almolás, kaja vegyesen házi koszt, táp, és konzerv, ők olyan 4000Ftra jönnek ki/hó. A pók csendes, kissé unalmas látvány, ő igényli a legkisebb törődést, egyszer berendezed neki a terráriumot, ha olyan, még almolni sem kell, az enyém alól pl én nem almolok, nincs mit, és lisztkukacokat eszik, olyan 200Ft/hó a dolog, nem lehet túl hidegben ennyi. Ő talán a legköltségkímélőbb, és legkönnyebben tartható, még talán egyes csajok szemében menőzhetsz is vele;). Már akinek ez bejön. (Egyébként egy Brazil fehértérdűm van). A Kígyó az utolsó, miatta tartjuk az egereket is, ő 2-3hetente eszik 3 egerentyűt, ami 300Ft/db áras, én vettem olyan 10 db ot és azokat tenyésztem neki, a macskákkal tartom szinten a szaporulatot. Az egerek nagyon viccesek, kész játszóterük van, imádjuk nézni őket, viszont rettentően büdösek, kb. mint a többi állat együttvéve se.:S A kígyónk (Vörös Korallsikló) ő volt a legdrágább (20.000Ft csak hasonlításképp: macska:ingyen,malac:600Ft/db,Pók:6000Ft) eléggé unalmas, néha almolás miatt meg is kell merni fogni, és kivenni, ráadásul ha nem tudod átrakni valahova az almolás ideje alatt, akkor fogni kell, amíg vki kialmol. Fenyőkéreg kell alá, ami 600-1000Ft egy csomag/2-3hetente. És a kaja ha nem te tenyészted neki. Ő azonban furcsamód, ha nem hány, (nagyon ritka) akkor nem büdös, viszont nem árt a tartása felöl utána olvasni, mert teleltetni kell, víz, vedlési folyamat, etetési szokások stb. Jó ha tisztába vagy velük. Remélem tudtam segíteni;) Kérdés van írsz.:)
2013. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

A plüssállatoknak a legegyszerűbb a tartása.

De komolyan, ha nem tudsz az állatra időt (és pénzt) áldozni, akkor inkább ne tarts.

A vadászgörény mellé pedig nem érdemes semmi zsákmányállatnak minősülő kisállatot venni. Nagyon fifikásak és szabadulóművésznek sem utolsók.

2013. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!