Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Harap a dzsungáriai törpehörcsög?

Harap a dzsungáriai törpehörcsög?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam egy ilyen kis hörit, és eléggé félek hozzányúlni. Szegényke nem vad, állítólag kézhez szokott, de mikor hozzá akarok nyúlni (1 újjal óvatosan lassan) mindig hirtelen mozdulatot tesz, megijed és ettöl én is megijedek.

Volt már aranyhörcsögöm és azok akkorát harapnak meg olyan agresszívak hogy már elítélek minden kis ilyen állatot..

Egy aranyhörcsög akkorát harapott az ujjamba hogy majdnem leharapta a fél körmöm. (teszem hozzá normális vagyok, nem zargatom, nem bántom, hirtelen mozdulatokat se teszek, halk vagyok)

Szerintetek hogyan kéne közelítenem ehhez a kis hörihez?



2013. okt. 2. 16:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
AZ én törpehörim is harap egy kicsit, de nem fáj nagyon. Fontos, hogy ha megharap ne rántsd el hirtelen a kezedet, mert akkor lehet, hogy őt is elrántod vele. Nekem egyszer rajta maradt az ujjamon és majdnem ki húztam a terráriumból. Szóval nyugodtan simogasd, és ne ijedj meg ha az ujjad után kap, mert nemfog fájni, csak ne kapkodj. Unokatesóm teljesen kézhez szoktatta az övét, szóval ez gazdi és állat függő. Biztos én rontottam el valamit....
2013. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

de ez a lusta disznó egész nap alszik :D

csak este kel fel hogy ne hagyjon aludni egész este..

Ha nappal felkeltem akkor meg harapós lehet mert olvastam h nem ajánlatos felkelteni mert ugye éjszakai állat, és felkeltés után harapdál :/

2013. okt. 5. 14:09
 13/22 A kérdező kommentje:
felkelt, megpiszkáltam 1 ceruzával amit egyböl szétrágott.. francba az egésszel kidobom a macskának
2013. okt. 5. 15:20
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező te nem vagy normális.

Nappal zaklatod, akkor persze hogy harapós lesz, miért nem vagy rá tekintettel hogy ő nappal alszik és éjszaka van ébren!!!

Nem lusta, csak neki nappal van éjjel és éjjel meg nappal!

És ráadásul hogy csinálhatsz ilyet, hogy ceruzával bökdösöd meg, te jó ég!! Én a hörcsög helyében lennék leharapnám az egész ujjadat.

2013. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
56%

Szívecske, akkor nem hörcsögöt kell venni, hanem tengeri malacot vagy nyulat.Egész nap ébren vannak, lehet velük játszani, és jóval nagyobbat haraphatnak a kezedbe, amit meg is érdemelnél. :S

Sajnálom, ha nem jött be a hörizés, szerintem válassz nappali rágcsálót/kisemlőst.

2013. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

odaadtam a tesómnak, az meg megfogta és játszott vele a kezében meg mondták ahol vettük h kézhez van szoktatva :O

csak este kell foglalkozni velük

2013. okt. 6. 09:43
 17/22 anonim ***** válasza:
57%
Én semmilyen állatot nem adnák neked... :( De amúgy jó rájönni, hogy este kell foglalkozni egy éjszakai állattal...
2013. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

nyitok ink 1 másik kérdést mert ide csak ilyenek járnak..

ezt meg törlöm az érdekeltségi listámról

2013. okt. 6. 16:15
 19/22 anonim ***** válasza:
Tedd azt!
2013. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
milyen joghurtot adsz neki??? nekem nem szokott kézhez, pedig 2 naponta répát és uborkát is kapott. idegeneket pl. unokatesómat barátnőimet harapta de engem nem
2013. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!