Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Elaltatnátok?

Figyelt kérdés
Van egy dzsungáriai törpehörcsögöm. Nagyon öreg, több mint 2,5 éves. Két hete megdagadt a szeme alatt a bőr. Előtte már egy hónappal mindkét szemére meg is vakult. Elvittük orvoshoz, aki azt javasolta, borogassam kamillával. Ha lemegy a duzzanat, akkor csak tályog volt, ha nem, akkor rosszindulatú daganat. Sajnos úgy néz ki, hogy az utóbbi lesz. Nem használt a borogatás, a daganat duzzad, teljesen kihullott ott a szőre és bevörösödött a bőre. Még mindig nem szenved látványosan, elfogadja az ételt, de interneten azt olvastam, ilyenkor jobb az állat humánus elaltatása. Nem tudom, hogy tényleg szenved-e és csak nem mutatja, vagy egyáltalán nincs fájdalma. Bár amekkora a daganat, kétlem, hogy nem érez semmit. A párom nyoszogat, hogy altassuk el. Ti is ezt tennétek?
2013. okt. 14. 08:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah és mivel a szeme alatt kezdett nőni a daganat, a szeme is kifordult eléggé neki. :( Nem akarok állatkínzó lenni, ezért is kérdezem, mi lenne a legjobb :( Nagyon csúnyácska már szegény, a párom rá sem bír nézni, de én nagyon szeretem őt, nehéz elengedni és bármilyen undorító másnak, én szívesen gondozom még most is.
2013. okt. 14. 08:59
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak szenved...hagyjátok elmenni, úgy lesz neki a legjobb.
2013. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vidd vissza az állatorvoshoz, és kérdezd meg, hogy szerinte pontosan mi ez, és szenved-e.

Mi nem tudhatjuk, mi a baja, hiszen nem látjuk őt élőben.

Vizsgáltasd ki még egyszer, és beszéld meg az állatorvosoddal.

2013. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elvittem másik állatorvoshoz és képzeljétek, megmentette!!! Kiderült, mégis tályog volt. Nagyon szenvedett szegény amíg kitisztította neki az orvos, de most jól érzi magát nagyon. Nagyon sok genny kijött neki, aztán alkohollal átmosták a sebet, majd jóddal is. Lehetséges, hogy még egy antibiotikum injekció kúra kell neki, de szerintem még a korából adódóan pár hónapig elélhet :)Jah és az is fontos, hogy mindössze 500 HUF-ot kért az orvos, mert tényleg lelkiismeretes volt, nem a pénz számított neki. A korábbi orvos 2000 HUF-ért csak annyit mondott, hogy tályog vagy daganat oszt'viszlát.
2013. okt. 14. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Mikor olvastam az utolsó kommented megkönnyebbültem. Éppen akartam írni, hogy vidd el másik állatorvoshoz is. Nekem is volt már hasonló esetem csak deguval és később egy macskával. Sajnos meg kellett tapasztalnom, hogy nem minden állatorvos jó állatorvos. Jónéhány rossz élményem kötődik hozzájuk, ahogy nyilván jó is. De most már rájöttem, hogy ha valami rossz történik az állatokkal, inkább másik dokival is megnézetem őket, mielőtt kezelni kezdené.

Örülök, hogy jól van a hörid.

2013. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Én is megnyugodtam. Most virgonckodik kicsit. Szemmel láthatóan megkönnyebbült, hogy már nem nyomja az arcát a hólyag. Teljesen véletlen vittem el ehhez a dokihoz, ugyanis most költöztünk és ő van jelenleg a legközelebb, de máskor is megfogadom a tanácsod, már csak a több szem, többet lát alapon is. Minden jót! :)
2013. okt. 14. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:

az elsõ kutyám 23 évet élt, a végén már vak volt, majdnem süket sánta... a szomszédok folyamatosan nyaggattak, hogy altassam már el, a végén felnyomtak állatkínzásért, majd mikor a hatóság kérdõre vont, láthatták, hogy ki van szolgálva, és még a sok szenvedés ellenére is rengeteg szeretet és boldogság volt benne, mikor megkérdezték, miért nem altatom el, én megmondtam nekik, hogy nagyanyám is öreg, süket, sánta, mégsem akar meghalni még... Valóban könnyebb megölni egy öreg állatot, ha már nem akarod ápolni, de ebbe beleideologizálni, hogy neki így a legjobb, szerintem az egyik legundorítóbb emberi vonás... így csak a gazdinak sokkal könnyebb

... amúgy a rendõrnéni majdnem elsírta magát, úgy meghatódott... tudom, hogy a kutya nem hörcsög, de van e jogunk eldönteni, mi a "legjobb" neki...

2013. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"..Valóban könnyebb megölni egy öreg állatot, ha már nem akarod ápolni..."

"..ebbe beleideologizálni, hogy neki így a legjobb, szerintem az egyik legundorítóbb emberi vonás.így csak a gazdinak sokkal könnyebb.."


Mi alapon támadod a kérdezőt? Az öregség és a halálos betegség egyáltalán nem ugyanaz az eset. Ráadásul az állatorvos elhitette vele, hogy a hörcsög szemei alatt két rossz indulatú daganat van.

Aggódott is érte, és másik állatorvoshoz is elvitte, amit nem sokan tettek volna meg. Úgyhogy nem érdemli meg a cseszegetést. Keress más alanyt arra, hogy jobbnak próbáld beállítani magad nála.

2013. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
félreértés ne essék nem a kérdezõt támadom, hiszen õ meg is tett mindent a kedvencéért... én azokat támadom, akik egy ilyen kérdésnél gondolkodás nélkül rávágják: Elaltatni!
2013. okt. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem vettem támadásnak :-) Köszi mindenkinek!
2013. okt. 16. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!