Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatnátok a kutyátokat, ha...

Elaltatnátok a kutyátokat, ha rátámadna a gyerekre vagy másra a családban?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 12:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami súlyos idegrendszeri problémája lenne (ez már egész fiatalon látható), amit nem tudok vagy tudtam kezelni, és ténylegesen veszélyt jelenthet így a kutya rám is, másokra is, akkor valószínűleg. Ha nekem van benne mulasztásom, keveset foglalkoztam vele, nem elégítettem ki a szellemi és fizikai szükségleteit, úgy semmiképp. Magamban keresném a hibát és próbálnám kijavítani, akár segítséggel is. Ha ez sem lenne megoldható, akkor ideiglenesen vagy végleg új helyet keresnék, ahol tudnak vele normálisan foglalkozni.
2012. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Az attól függ miért támadt rá. Ha közveszély nyilván igen. De szerintem ha a gazdi megfelelően neveli akkor nem szabadna előfordulnia. De ha elrontottam valamit azért muszáj felelősséget vállalni, tehát igen.
2012. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Te vagy az a kérdező, akinek a gyerekére támadt?
2012. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A jelenlegi 2 kutyám közül az egyik igen agresszív volt de megneveltem és mára egy kezesbárány lett belőle, így ha egy hasonló kutya kerülne hozzám először mindenféleképp megpróbálnám megnevelni , ha nagyon nem bírnék vele akkor igen elaltatnám , bár nehéz elképzelnem is hogy ehhez a megoldáshoz milyen agresszió kellene amit ne lehetne kinevelni a kutyából(esetleg valami betegségből fakadó).

Ha nem bírtok a kutyátokkal inkább vigyétek kutyasuliba vagy adjátok be menhelyre.

2012. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetném a kutyát, amiért szarul neveltem.
2012. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szép is lenne. Akkor az enyémnek már rég aludnia kéne. Ő kajálásnál akart megtámadni. Rájöttwm h én csesztem el (mostmár jobb a helyzet), és eszembe se jutott a kutyát hibáztatni.


NINCS olyan ok, amiért kiadnám őt a kezeim közül. Ha egy kutya nem kezdettől fogva ilyen, akkor nem lehet idegi baja, csak rosszul lett nevelve. Emberi hiba miatt meg nem oltunk ki állati életet.

Kb olyan szint, mintha a verekedős Pistikét az oviból el kéne altatni. Értelmetlen.

2012. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
Azért a verekedős Pistike nem fog széttépni senkit vagy maradandó károkat okozni. Ezt nem lehet ahhoz hasonlítani...
2012. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg nem...


[link]

2012. febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nincs idegrendszeri gondja a kutyának ok nélkül nem támad gyerekre, családtagra. Inkább a rossz nevelés a gyakoribb gond. Sokszor miután megszületik a gyerek a kutyát le se sz.arják azelőtt meg ő volt a központban. Nem is engedik, hogy a kutya megnézze a gyereket. Hát persze, hogy vetélytársat lát benne. Én is felnőttem kutyák között (nem kistestűek) és soha SOHA nem tettek bennem kárt. Lehet, hogy azért, mert a szüleim nem csinálták össze magukat mert a kutya meg akart nézni vagy megszimatolni. Próbáld inkább megnevelni a kutyát és rá is ugyanúgy időt szánni nem csak a gyerekre. lEsetleg a gyerekkel együtt is lehetne vele foglalkozni. Bár azért vannak olyan kutyák amelyikek annyira nem tolerálják, ha egy gyerek reggeltől estig nyúzza. Az én kutyám (kistestű) nagyon szereti a gyerekeket, bár ő már pici kora óta szoktatva van hozzá, gyakran megsimogatják mikor sétáltatom. Szerintem ez mindenképpen nevelés kérdése.

2012. febr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Tessék válaszként: [link]

De mindegy. Nem is ez a lényeg. Azért ne várd senkitől, hogy elaltassanak egy agresszív kislányt, amikor sorozat és tömeggyilkosokat is luxusbörtönbe zárják.

Szerintem aki veszélyes a környezetre azt ki kell iktatni, legyen az állat vagy ember. (a vadállatok nem ide tartoznak, ott mi hatolunk be az életterükbe) Viszont a kutyákért mi vagyunk a felelősek. Ha már annyira vad, hogy nem tudjuk kordában tartani muszáj beismerni, hogy elb*sztuk és tennünk kell azért, hogy ne bántson senkit és semmit. Egy vad kutya akár egy másik normális kutyára is veszélyt jelenthet. Tapasztalatból mondom. Támadtak már rám kutyák. A nagymamám lélekjelenléten múlott, hogy nem végeztem darabokban (a testével védett, mert még fiatal voltam), viszont ő nem úszta meg szárazon. A mai napig meglátszik minden heg. Persze nem csak a kutyák voltak a hibásak, hanem a gazda/gazdák is. A mai napig nem történt semmi egyik féllel sem. Abban az utcában ahol laknak senki sem mer sétálni.

2012. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!