Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elaltatnátok a kutyátokat?

Ti elaltatnátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés

10éves fajtatiszta németjuhászról lenne szó, Doki szerint 90% osan vak, eddig csak csípő de mostmár könyök DP is kijött nála,valamint szinte teljesen süket is. látom/látjuk rajta a családdal h fáj neki ha megy szinte egész nap csak fekszik mellettünk és párommal gondolkozunk rajta hogy altassuk el mert már ez nem élet ami neki van :/ a gyerekekkel együtt nőttek fel az lányom 5 a fiam 2 éves volt amikor meglett a kutya és nagyon össze vannak nőve. Már magyaráztuk a gyerekeknek, hogy hát már nagyon öreg a kutyus és lehet meg fog halni de nagyon nem akarják .. De csak afelé hajlunk, hogy elaltatjuk mert nem akarjuk, hogy szenvedjen :( (amúgy ez a "leépülés" kb. fél év alatt szinte egyik napról a másikra jött)

Ti mit csinálnátok?


2012. nov. 15. 14:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

Kap vmilyen gyógyszeres kezelést?

Örül nektek? Bújik hozzátok?

2012. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
Ilyenkor még mindig van lehetőség injekcióval elfogadható szintre vinni a fájdalmait. Meg kell próbálni.
2012. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon állatbarát és korrekt lenne az altatás.

Én úgy gondolom hogy önzőség ilyen esetben saját magunk miatt életben tartani a kutyát, főleg ha látványosan szenved. Persze még nem áltam ilyen döntés előtt, de előre letudtam már magamban hogy én ilyen esetben mindeképp elaltattatom.

Minden tiszteletem a tiétek, hogy ha így tesztek.

2012. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
43%
Egy kutyánál nincs elfogadható szintű fájdalom. Ő nem ember, neki nem cél az életben maradás ilyenkor már.
2012. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Antimod ***** válasza:
72%
Igen, ebben az esetben el.
2012. nov. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Mi kicsit más helyzetben voltunk...a mi kutyánk magától pusztult el...mellette nőttem fel, 4 éves koromtól 16 éves koromig mindig mellettem volt...:)

És az utolsó pár hónapban már nagyon szenvedett, mindig mondtam, hogy altassuk el, szegénykémet, de a szüleim rámszóltak, hogy nem dönthetünk az élete felől, nem olthatjuk ki egy másik élőlény életét, és amúgy is gyerek vagyok...

Aztán nagyon legyengült, fel se bírt kelni...3 napig csak feküdt, és az utolsó napokban már valami férgek kezdtek el kimászni belőle...Konkrétan élve elkezdték enni a kutyust...aztán nagy kínlódás közepette pusztult el...

A férgek felfedezése után anya sírva fakadt, hogy el kellett volna altatni, ne kínlódjon, és hogy nem játszhatunk Istent, hogy elvegyük az életét, de emberségesek lehettünk volna azzal, hogy megmentjük a szenvedéstől...hiszen nagyon nagy fájdalmai voltak, és ő mindig hű társunk volt, és mindig hálás volt, és mi ennyit nem bírtunk érte megtenni...bocsi az offért, de ehhez kötném a válaszomat, hogy lásd szépen logikusan levezetve írom, olyanként, aki átérzi a helyzetet, és nem pedig azért mert "csak egy kutya tök mindegy mi lesz vele"...ugyanis ez nem igaz...nekem a mi kutyánk a legjobb barátom volt, és még most is bekönnyeztem, ahogy eszembe jutott...


Nos ebből kiindulva, én azt mondom altassátok el...sokkal jobban jár, és lehet pár napig bennetek van, hogy élhetett volna még, utána nem lesz lelkiismeret furdalásotok, amiért hagytátok szenvedni...és te is írtad, hogy ez így nem élet...és egyetértek veled...

Szerintem, ez lenne a helyes döntés, tudom, hogy nehéz lesz/lenne megtenni, de ennyit megérdemel a hűségéért, hogy ne szenvedjen tovább...nem?

2012. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%
Szörnyű érzés lehet, de elaltatnám, sokkal rosszabb nézni szegénynek a szenvedését. :-(
2012. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Yukióóóó ***** válasza:
81%
Ugyan ebben a cipőben jártunk 3 éve amikor a 13 éves akitánkkal szinte szóról szóra ugyan ez történt + neki még a gerincével is baj volt , minden fel állása egy kín szenvedés volt láttuk rajta a szeme mindent el árult ,hogy nem jó neki ,de úgy érzem , hogy nem élt volna ennyi ideig ha nem szerető gondoskodás +törődés veszi őt körül !! nagyon nehezen vettem rá magam mire el vittem az orvoshoz de onnan már nem volt vissza út :-(((( Hidd el neki is így lesz a legjobb az ÖRÖK VADÁSZ MEZŐKÖN fog futkározni !!!!
2012. nov. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
Még középiskolás koromban jártunk egy családias szórakozóhelyre. A tulajnak volt egy némtejucija, aki szinte teljesen vak volt, süket is, és minen mozdulat fájdalomma járt számára. De nem altatta el, hiába próbáltam rá hatni. Önző volt. A kutyának fájt a leülés, fájt a felállás, fájt a fekvés, nekiment dolgoknak, megijedt ha elment mellette valaki (mivel nem hallotta h közeledik). Nagyon sjanáltam szerencsétlent, több mint 10 évi "szolgálat" után megérdemelte volna a szép halált.
2012. nov. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ti látjátok rajta, hogy akar-e, szeret-e még élni, örül-e nektek, a kajának, a napsütésnek, bárminek, vagy már csak vegetál.
2012. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!