Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy husky patkánynak nem...

Egy husky patkánynak nem lenne ez kínzás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy husky patkányt. Nem tudom, hogy jól érezné-e magát az ilyen méretű akváriumban:

40 cm hosszú

24,5 cm magas

18 cm széles.

Lehet tartani egy ilyen akváriumban egy husky patkányt?

Az igaz, hogy a ketrecben jobban érzi magát, de a kisállat kereskedésekben is mindig akváriumban látom őket ráadásul szegények sokan vannak még kisebb helyen.

Tarthatok így patkányt?


2009. nov. 14. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Te hogy éreznéd magad egy kis lyukban? Sztem olyan apró helyen ne tarts.. Sok állatkereskedésben szinte állatkínzás az ahogy tartanak állatokat..
2009. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Abban kell tartani, amiben jól érzi magát. Ne az állatkereskedésekről kell példát venni.

A halak vannak akváriumban. A többi állat üvegfalú "lakhelyét" terráriumnak nevezik.

2009. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, röviden: de, kínzás volna.

Egy felnőtt patkány 20-22-cm is lehet a faka nélkül, tehát 18 cm széles helyen tartani lehetetlen, felnőttként nem férne bele. E patkány minimális (!) élettere 60x45 cm-s ketrec, ami legalább 70 cm magas. Ha több patit akarsz tartani, nekik ekkora ketrec már kevés. Patkányt terráriumban semmiképp ne tarts, nem tud szellőzni és komoly egészségkárosodást okozhatsz így állatodnak, emellett nem is tudod olyan jól berendezni, mint egy ketrecet. Nekik nagy a mozgásigényük, háromdimenzióban mozognak, szükségük van sok polcra, ágakra, létrákra, bújócsövekre és függőágyakra a ketrecükben, amit az üvegen nehezen tudnál rögzíteni is. Javaslom, mielőtt emellett az állat mellett döntesz, alaposan tanulmányozd át az alábbi honlapot: www.ratmania.hu. Sok hasznos infót gyűjthetsz össze innen a patkányokról.

2009. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És egy 25cm magas terráriumból secperc elszökik :)

És egyedül semmiképp nem szabad patkányt tartani, minimum kettőt.

2010. febr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kettőt szeretnék :)


kettő kislányt:)

2010. febr. 15. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Szép élményekben lesz részed! Szeresd őket, nagyon édes állatok. :)

Sajnos én most nem vagyok olyan helyzetben, hogy tarthassak..

2010. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

most egy fehér egerem van, majd utána szeretnék kettő kislány patkányt :)


biztos h nagyon fogom őket szeretni:)

a kisegeremet is szeretem nagyon :)

2010. febr. 17. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!