Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két 1 éves fiú degu mellé be...

Két 1 éves fiú degu mellé be lehet engedni hirtelen 2 kislányt vagy abból civakodás lesz?

Figyelt kérdés

akarok nekik párt, most lenne is, csak nem tudom, hogy 1 év alatt mennyire sajátította ki magának a 2 fiú a terriotóriumot, és mennyire fogják befogadni a lányokat.

Vagy esetleg ideiglenesen biztos ami biztos tegyek be + 1 kis házat az újaknak?


szerintetek? akinek van deguja!?



2013. nov. 25. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
össze kell őket szoktatni különben halálos kimenetű is lehet, nem elég a ház
2013. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A civakodás nem a fiúk és a lányok között lesz, hanem a 2 fiú között. Harcolni fognak a nőstényekért és igen csúnya vége is lehet.

Vagy páronként rakod őket külön, vagy nem hozol egy nőstényt sem.

2013. nov. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk durván össze fognak verekedni a párzási jogért, ha hirtelen ivarzó lányokat raksz be közéjük...

Ha szaporítani szeretnéd őket, akkor sajnos a fiúpárosod nem maradhat együtt. Külön kell raknod őket: az egyik ketrecben/terráriumban az egyik fiú és az egyik lány, a másikban a másik kettő. Ezen kívül kellene még egy harmadik ketrec is, mert amikor szülni fognak a lányok, a fiúkat külön kell rakni.

Ha úgy gondoltad, hogy van egy terráriumod, és bele akarsz rakni ömlesztve 2 fiú és 2 lány degut, akkor arról tegyél le gyorsan, ha jót akarsz... több fiút sosem rakunk össze lányokkal. Durva dolog a párzásért folytatott harc, ha hagyod, akkor akár meg is ölheti egymást a két fiú.


Egyébként semmilyen új degut nem szabad melléjük hirtelen berakni, függetlenül nemtől és kortól. Mindenképpen össze kell szoktatni őket, semleges terepen, pl. valamelyik szobában, ahol még nem nagyon jártak a régi deguid sem. Csak ketrecen kívül szabad őket barátkoztatni, és ha már jól kijönnek egymással, akkor összeengedni őket.


Ha mégis szaporítani szeretnéd őket, és hajlandó vagy venni a fáradságot, hogy jól is csináld, akkor járj utána rendesen a dolgoknak. Nem tudom, milyen idős lányokra gondoltál, de 6 hónapos kor alatt nem szabad őket pároztatni. Az első párzásnak mindenképpen 6 és 9 hónapos kor között kell megesnie, se előbb, se később nem jó. A vemhesség alatt lehet együtt tartani az anyát és az apát, de a szülés előtt az apát sürgősen ki kell venni és 1-2 napig másik ketrecben tartani, mert újra befedezi az anyát, és az nagyon rossz a szervezetének. Valamint jól jön, ha van egy kis tartalék pénzed szükség esetén, ha valami rosszul sül el, pl. halva születnek a picik, akkor rohanj az állatorvoshoz. Egyszóval nem olyan kis meló a deguk pároztatása.

2013. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi, de nem szaporítani szeretném őket (az más kérdés, hogy nyilván fognak), hanem csak simán akarok párt nekik.

és így is összeverekednek, ha 2 db lányt teszek be a 2 fiúhoz? így se egyeznek meg egymás közt? :)

2013. nov. 26. 08:28
 5/12 A kérdező kommentje:

és lehet h rosszul írtam vmit, de a 2 fiú már együtt él kb 1 éve, szinte egy párként viselkednek, egymáson alszanak stb, tényleg mintha 1 fiú + 1 lány lenne ...

De most akkor elgondolkodtam, ha ez tényleg ilyen durva, akkor inkább maradnak ők ketten, és élnek lányok nélkül, nincs jobb ötletem.

2013. nov. 26. 08:31
 6/12 anonim ***** válasza:

:) Azt nem tudod megbeszélni velük hogy nem szaporodni teszed be a lányokat csak párnak. Össze fognak verekedni rajtuk, mert ki kell alakítaniuk a rangsort hogy kié előbb a csaj....a verekedés a deguknál pedig elégé el tud durvulni.

Szerintem hagyd így őket ne bolygasd a kialakult rendet. Így is keten vannak. Az enyém sajnos egyedül van mert a másik valahogy megszökött ahhoz pedig már nagy volt hogy másik kerüljön mellé. Most én vagyok a párja. Engem tisztogat, velem beszélget...

2013. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem számít, hogy már 1 éve együtt vannak, és az sem, hogy két lányt szeretnél melléjük. Ha rögtön 5 lányt raknál be hozzájuk, akkor is összeverekednének...

Ha nem tervezed őket szaporítani, tehát nem vállalod be a kisdeguk gondozását és az egész pároztatás szervezését, akkor lányok semmiképpen nem jöhetnek szóba.

A deguknál általában két fiú is ugyanolyan jól kijönnek egymással, mint a fiú+lány páros. A fiú+lány párosban csak a testi szerelemmel van több :) Ha jól kijönnek egymással, akkor szerintem nem éri meg belebolygatni a kapcsolatukba.

Ha mindenképpen szeretnél még degukat melléjük, akkor inkább fiúkat válassz.

2013. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Abból nagyon durva véres verekedés lenne, deguéknál alapszabály, hogy egy hímhez bármennyi nőstény, de nőstényekhez csak egy hím kerülhet. Több fiú, akár egy vagy több nőstényért is véresre harapja egymást. Ilyen párosítást tilos deguéknál összehozni. Szóval nagyon nem.
2013. nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hát oké, akkor maradnak ketten :)

nagyon is jól elvannak, szeretik egymást, csak szerettem volna nekik lány párt, na de ha ez deguéknál ilyen komoly dolog, akkor inkább nem ...

2013. nov. 26. 21:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem maximum szoktatással, de még úgyis necces...

Én a helyedben inkább nem próbálnám ki!

2013. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!