Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mihez kezdjek vele? Teljesen...

Mihez kezdjek vele? Teljesen tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy egy éves cane corso kutyám. Egészségügyileg teljesen rendben van, kiegyensúlyozott, okos kutya kapun belül. Akkor van baj, ha ki szeretnénk vinni őt sétálni. Teljesen átszellemül a kutya, nem vagy csak alig hallgat ránk, húz, támadja a kerítéseket ahol kutyát lát. Próbáltuk már a fojtó nyakörvet de nem használt, inkább megfullad, így inkább nem használjuk. Annyira ideges lesz egyszerűen, hogy 50 métert nem lehet vele sétálni. Ki szoktuk vinni őt futni a másik kutyánkkal, de addig el kell oda vinnünk és nem mindig van kocsi, hogy elvigyük, pedig csak 10 percre van. Pedig kis korában sok kutyával találkozott és jól el volt velük. Szakembert szeretnénk most már hívni hozzá, mert pici kora óta próbálkozunk a sétával, az udvaron jól viseli a pórázt, hallgat ránk. Nem tudom miért csinálja ezt ennyire félhet?


2013. dec. 2. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
A videokedvenc.hu oldalon, ha beírod a keresőbe hogy "sétáltatás" ott kiképzők és szakemberek foglalkoznak ilyesféle problémákkal.
2013. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, vigyis remélem hogy kiadja azokat a videókat amikre én gondoltam :D
2013. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnézem
2013. dec. 2. 21:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincsmit :)
2013. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy jó kutyaiskolát, vagy házhoz járó kiképzőt keressetek meg. A leírásból azt gyanítom, hogy a fojtót nem jól használjátok.
2013. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem fél. Nem tanítottátok meg az utcai elvárható viselkedést neki.

Vagy elmentek vele egy iskolába, vagy kiképző megtanítja a kutyátokat az utcai viselkedésre és utána titeket is, hogyan kell ezt fenntartani.

2013. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alapvető nevelési gondok vannak. Egy kutya akkor támad ki, ha úgy érzi, meg kell védeni a falkatagot (Téged) más kutyától. Tehát jelenleg ő a falkavezér.(?)
2013. dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sippara ***** válasza:
2013. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem keressetek fel egy kutyaiskolát (normálisat, ne olyat, ahol szögessel rángatják a kutyákat megoldásképpen), vagy hívjatok házhoz kiképzőt. Nem tudom, hol laktok, így egyiket sem tudok nektek javasolni.


-kispalikee-

2013. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Kutyaiskola, jó kiképzővel, ahol elsősorban veletek foglalkoznak majd.
2013. dec. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!