Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 7 hetes törpenyúl szoba...

7 hetes törpenyúl szoba tisztaságra nevelése. Hogy?

Figyelt kérdés

Péntek este óta van nálam egy 7 hetes kislány sziámi kosorrú törpenyuszi.

A tenyésztő elvileg elkezdte szoba tisztaságra nevelni, de eléggé kételkedem ebben.

Első pillanattól kezdve a pisit a wc-be teszi ( 3-4 alkalom baleset volt), bár még mindig teszek a friss alomba szagmintát...

Bogyókat viszont a ketrecbe összevissza szórja.Minden nap többször szedegetem a bogyókat és pakolgatom a wc-be úgy, hogy ő is látja, de mégis mindenhol potyog belőle kifelé. Mennyi idő mire fölfogja hogy minek pakolgatom a bogyóit? Egyáltalán rájön?

Rövid időre volt már kint a ketrecen kívül, ritkán bogyózik kint, de előfordul :( a ketrec közelébe bogyózik, nem ugrik be :( Ekkor megmutatom neki a bogyót, és beteszem a ketrecbe, odateszem őt is a wc-hez és beledobom a bogyóját. Jól csinálom? Mit kell még tennem, hogy teljesen tiszta legyen? Egyáltalán az lesz? Vagy ezalatt az 5 nap alatt még nem "kell" hogy az legyen?


2014. jan. 8. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Én sem értem, amiket csinálsz, hát még a nyúl!:)

Milyen helyekre rakosgatod a kakit meg a szagmintát?

Az én nyuszim 1-2 hetes lehetett, mikor hozzám került, de mindig ugyanoda pisilt, kakilt, ahova legelőször, nem kell sehova elpakolni semmit, mert csak összezavarod...:D

2014. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A nyuszi wcbe amikor friss almot cserélek mindig teszek az előző használt alomból, hogy érezze hogy oda kell elvégezze a dolgát.

A bogyóit összevissza eregeti, ezeket belepakolom a wcjbe úgy hogy lássa.

2014. jan. 8. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

Hát ne csináld ezeket az extrákat, csak azt, amit én.:)

Nyuszi WC-ről sose hallottam, szóval ennél többet nem tudok segíteni.

2014. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass az elsőre, nagyon jól csinálod, csak így tovább. :)
2014. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Egyetértek a 4es válaszolóval, szerintem is mindent jól csinálsz :)

Én is ezt csináltam, bár az én nyuszimnál annál többet nem lehetett elérni hogy a bogyók nagy részét a nyuszi wc-be bogyózza a többit meg elszórja a ketrec többi pontján, de végülis ez is haladás mert így csak egy pár plusz bogyót kell összeszedni a takarításkor :)

2014. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Még egyszer az előző válaszoló vagyok: azt nem írtad, hogy a ketrecben csak a nyúlwc-be teszel almot vagy az egész ketrecbe? Nekem az vált be, hogy csak a nyusziwc-be teszek almot, onnantól tudta hogy oda kell mennie :)
2014. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4: Biztos én csináltam rosszul valamit, ha kezdettől szobatiszta...

Biztos annyira haszontalan a válaszom egy szobatisztaságról szóló topicban arról, hogy hogyan szobatiszta a nyuszim, hogy így le kell pontozni.

2014. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!