Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A ketrecben hol legyen a wc?...

A ketrecben hol legyen a wc? (nyúl)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára egy holland törpenyúllal bővül a családunk, de mielőtt megjönne szeretnék mindenre felkészülni, hogy gondos gazdija lehessek. Az étkezéséről és szinte mindenről elolvastam mindent, de pár kérdés felmerült bennem főleg a lakhelyét illetően.

Például, hogy a ketrecen belül hova tegyem a wc-t vagy ez hogy is néz ki pontosan? Van külön erre szolgáló kisállat kereskedésben kapható nyuszi alomtálca? Ha igen, akkor az befér a ketrecbe? Tudom, hogy naponta 3-4 órára szabadon kell engedni, de akkor hogyan veszem észre rajta, ha mondjuk pisilnie kell?

Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy szeretném a zsinórokat eldugni előle, de erre még nem találtam ki a tökéletes megoldást és érdekelne, hogy ti ezt hogyan oldottátok meg.


A válaszokat előre is köszönöm és kérlek nézzétek el ha hülyeséget kérdeztem, de komolyan érdekelnek ezek.



2014. jan. 13. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Sarokwc a legideálisabb. Bármelyik nagyobb kisállatfelszerelés boltban tudsz venni. Alomnak a pelletet javaslom, ezt csak a wcbe tedd, a ketrec többi részébe nem kell, így tanulja meg leghamarabb, hogy hova kell üríteni.

Kiengedni csak fokozatosan szabad, kezdésnek elég 15 perc, amit idővel fokozatosan növelhetsz. Ez egyrészt azért fontos, hogy megismerje a környezetét, másrészt a szobatisztaság miatt is, mert egy kisnyuszi még nem feltétlenül tudja, hogy csak a wcbe pisilhet, és akár az ágyon is eleresztheti. Az én nyuszim 11 hónapos, ő visszamegy magától a ketrecbe, ha pisilnie kell, de pici korában történtek balesetek, meg ivaréréskor jelölgette a területét, ivartallanítás óta semmi ilyen gond nem volt, pisi, bogyó csak ketrecen belül van.

Kábel ügyben azt tudom javasolni, hogy műanyag kábelvezető csőben legyenek azok, amiket nem tudsz elrejteni, nekem Happy kifejezetten kábelfetisiszta, őt mindig figyelni kell, mert addig ügyeskedik, amíg el nem éri.

Nézz be a torpenyul.hu oldal fórumába, nagyon sok hasznos info van fent, kedves, segítőkész csapat.

2014. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A WC-t majd a nyuszi megmondja,hogy hová tedd :) Ki fog választani egy sarkot,ahová gyakrabban pisil ( a bogyók menni fognak mindenhová) ide tedd (pár nap után meglesz),ha véletlenül a pisi nem a leggyakoribb sarokba megy,akkor papirral felitatod és a papirt beteszed a wc-be . Ha pisálnia kell,akkor visszamegy (legalábbis az enyém) . Nekem a zsinórok a falban vagy a szekrény mögött mennek, ez ösztön a nyulaknál,nem lehet leszoktatni róla öket.
2014. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jah : az első 1-2 napban egyáltalán ne engedd ki. Valószinüleg nagyon meg lesz ijedve amugy is ,de kell egy kis idő,hogy megszokja az uj otthonát . A ketrecbe lehetőleg ne nyulkálj be,éreznie kell a nyuszinak,hogy az az övé,oda elmenekülhet ha bajt érez.
2014. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az előttem lévőek jól leírták, annyit tennék még hozzá, hogy a mi törpenyuszinknál nem vált be a sarokwc, belement, de valamiért mindig kilógott a feneke, így félrepisilt :D Vannak ilyen téglalap alakú wc-k a kereskedésekben, nekünk az vált be, az már elég nagy :) Illetve a mi nyuszink mindig átrendezi magának a wc-t, most éppen a ketrec közepén van, mert így körbe tudja feküdni :D Ha éppen nem tetszik neki a hely, félrerakja, szóval meg fogja oldani :)
2014. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kábelvezető csövet milyen szaküzletben tudok beszerezni? Valószínűleg február elején érkezik a kis kedvencünk addigra szeretném akadálymentesíteni a lakást :)


Hogyan tudom rászoktatni arra, hogy a bogyókat is a wc-be potyogtassa?


Hogyan veszem észre rajta azt, hogy megszokta a környezetét és hogy már kiengedhetem egy kis időre?

2014. jan. 13. 18:19
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Óóó eszembe jutott még egy kérdés. Mivel panelban lakok úgy terveztem, hogy majd leviszem sétáltatni. Ezt milyen sűrűséggel ajánlanátok, illetve kiskorától szoktassam rá, vagy ha már idősebb lesz?

2014. jan. 13. 18:22
 7/10 anonim ***** válasza:

A bogyó oda fog menni,ahol éppen van ..mondjuk nekem éppen 99%-ban a ketrecen belül esnek,de itt bárhol(általában az etető környékén...valami megmagyarázhatatlan okból a nyul oda bogyózik,ahol eszik :D ) . Kábelcsatornákat ill. csöveket elektronikai üzletben vagy barkácsáruházban tudsz venni - lényeg,hogy elég vastaggá tedd a vezetéket (legalább 2cm) ,igy már nem lesz vonzó a nyul számára.


Nem tudok egzakt értéket mondani,hogy mennyi ideig ne engedd ki, az első 1-2 napban lehetőleg legyen a ketrecben , ne nyulkálj be ,de beszélgess hozzá és lehetőleg probáld közeliteni a kezedet hozzá( mondjuk egy szem táppal) , a nyulak kiváncsi állatok,előbb-utóbb érdeklődni fog az ujdonság iránt.

2014. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sétálni majd akkor vidd le,ha nem lesz ilyen hideg - ne legyen tul nagy különbség a lakás és a környezet hömérséklete között , nem kultiválják a gyors változást.
2014. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én panelból nem vinném le. Túl nagy stressz lenne neki. Esetleg ha van olyan rokon vagy barát, akinek van kertje, de parkba, ahol kutyával találkkzhat, biztos nem.
2014. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A táviránbyítókra vigyázz nekünk kb 1 en sincs gomb :P
2014. márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!