Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sajnos lebénult a görényem...

Sajnos lebénult a görényem jobb hátsó lába, de a bal lábát sem tudja használni rendesen. Tényleg nem lehet mit tenni a görényemmel?

Figyelt kérdés
Van egy 4-5éves ivaros hím görim, azert nem tudom pontosan hogy hány éves, mert egy hajléktalantól vettem 4 éve. Most sajnos lebénúlt a hátsó jobb lába, da a bal lábát sem tudja használni rendesen. Az orvos azt mondta, hogy meszes az utolsó gerincdarab és nem fog javulni. Kinek volt már ilyen problémája? Tényleg el kell altatni?
2008. júl. 17. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

nagyon sajnálom a göridet:(

porcerősítő(csonterősítő) se javítana a helyzeten?ha nagy fájdalmai vannak, és tényleg nem segít rajta semmi, el kéne gondolkodnod az altatáson. az én kutyum majdnem 2 éve "aludt el",sajna menthetetlen volt:(

2008. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A bátyámék kutyájának volt ez, hogy a jobb lába lebénult. Állatorvos csonterősítőzte, de nem javult. Kapott vitaminokat, az sem segített sokat. De a bátyámék foggal körömmel tiltakoztak, hogy elaltassák. Aztán egy nap be adták a derekakukat, hogy altassák el, s aznap váratlanul elhunyt a kutyus. Már öreg volt, de 15 évet élt.

Valamilyen drága műtét biztosan segítethet, de neki ez kínszenvedés. :(

2008. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha az állatoknak megsérül a gerincük akkor sajnos lebénulnak.Külföldön csinálnak állatoknál ilyen gerincműtéteket de a mai magyar állatorvosoknak nagyon primitív a tudományuk és semmit sem csinálnak.
2008. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
utolsónak: Ez nem igaz, én megvédem az állatorvosokat. Azért mert neked volt egy vagy több rossz tapasztalatod, nem mind primitív és semmit sem csináló:( A miénk nagyon profi és jól felkészült. Azért gondold meg miket beszélsz.
2008. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát de a legtöbb magyar állatorvos tényleg semmit nem csinál.Régebben azért döglött meg a macskám mert az állatorvos em csinált semmit.Amikor az egyik kismacskámat meg megtámadta egy kutya és megsérült a gerince a földön húzta a hátsó két lábát.Körbejártam a városban az összes állatorvost és mind olyanokat mondott hogy "Hát én nem tudok semmitsem csinálni vele" El kellett vinnem a macskát Magyarország másik végébe mert ott volt egy olyan orvos amelyik megpróbálta megműteni a gerincét.
2008. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem is jobb ötlet lenne elaltatni egy 4-5 éves görit ha ilyen történik vele.

Ha veled van már ennyi ideje gondolom tudod milyen mozgásigénye és természete van.. és ha nem tudja a hátsólábait használni, mennyire rossz lehet neki...

A csonterősítő ilyen korban véleményem szerint (ilyen betegségnél) már csak pofon a sz@rnak... :((

Próbálj meg elbúcsúzni tőle, hogy jobb legyen neki. :(

Sajnálom..

2008. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez nagyon nehéz,de tényleg az altatás a "legjobb megoldás":(

nagyon sajnálom szegényt:(

2008. okt. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp próbáljatok ki valamilyen műtétet!!! Én például hallottam már műszíves kutyáról,és olyan teknősről, aminek már nem lehetett megmenteni az egyik hátsó lábát és kereket raktak neki a helyére és hidd el, mindkét állat nagyon boldogan élt tovább!!! És sose add fel a reményt!!!
2008. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!