Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi tartáshoz mi kell?...

Nyuszi tartáshoz mi kell? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék nyuszit, de bizonytalan vagyok benne, hogy jól csinálnám-e.

Már sok oldalt és könyvet végig olvastam, de még mindig bizonytalannak érzem magam.

Először is van egy kb. 90*50 cm-es, két emeletes ketrecem amiben van egy beépített kisházikó (saját építésű) és van egy golyós itatóm is.

Tudom, hogy kell majd szénatartó és fogkoptató is.

Már tudom, hogy mikor mivel kell etetni őket.

De a kérdésem az lenne, hogy a nyuszikat is párba kell tartani?

Tényleg szobatisztára lehet őket nevelni?

Jó alomnak a faforgács?

A kötelező oltást bármelyik állatorvos beadhatja?

Nem tudom mit felejtettem ki, de nagyon hálás lennék, ha egy picit segítenétek.

21/L



2014. jan. 23. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogkoptató nem kell, a széna koptatja rendesen a fogát, esetleg rakhatsz be neki almafaágat:)

Nem kell nekik pár, nekik inkább Te vagy a társ:)

Igen, szobasztiságra nevelhetők, de, ahogy elkezdenek ivarosodni, van hogy "leszoknak" róla. Azért ezt az ivartalanítás majdnem mindig megoldja.

A forgács nem a legjobb, ajánlom inkább a fapelletet, ez barkácsboltokban a legolcsóbb. A forgács azért nem jó, mert totál széthordják a lakásban és a bundájukba is beleragad:s

Végül is, bármelyik orvos beadhatja, de jobb az, ha egy nyuszihoz értő dokihoz viszed oltásra is, mert a mi dokink pl. mindig átvizsgálja ilyenkor tetőtől talpig a nyuszit, ami azért megnyugtató:)

2014. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia, eddig nagyon jól csinálod :)

A párban tartás vitatott téma, nálunk(eddig tapasztalataim alapján magyarországon) többnyire egyedül, vagy többet, de külön ketrecbe tartják őket, természetesen vannak kivételek. Én javaslom abban az esetben egyedül tartani, ha tudsz vele naponta több órát foglalkozni, illetve ha még kezdő állattartó vagy. Én egy nyuszival kezdtem, és majd ha úgy érzem hogy eljött az idő majd hozok mellé társat.


Szobatisztasággal nálam az a helyzet hogy esetek többségében csak bogyókat hagy el, de volt rá példa hogy pisilt is(elenyésző), de ez nyúlfüggő. A másik hogy széthordja a szénát a szobában, persze nem direkt, csak azt ami a bundáján maradt.


Alomnak a fapelletet javaslom(érdemes csak a wcjébe tenni), mert nehezebb széthordania, és remekül megköti a szagokat, illetve jól szívja a nedveket.


Bármelyik állatorvos adhat neki oltást, javaslom nézz körbe a mindjárt javasolt fórumon, ott van egy lista hogy kiket javasolnak.


A torpenyul.hu oldalt javaslom olvasásra, ott rengeteg választ találhatsz kérdéseidre tapasztalt nyulasoktól, illetve sok segítséget is kaphatsz :)


U.i.: emlékszem az elején én nagyon bizonytalan voltam, sőt halogattam is évekig... Ma viszont már itt ül Trick mellettem :). Eleinte aggódtam, mikor, mit, hogyan csinálok, azt a rengeteg izgalmat, és a legjobb hogy mai napig meglep. F/26

2014. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyanokat is olvastam, hogy tehetek be neki karton papírt vagy műanyag virágcserép alátéttet, de nem lesz tőle baja?

Milyen nyuszit érdemes tartani?

Fiú vagy lány nyuszit jobb tartani?

Könnyű megállapítani a nemét?

Melyik nyuszi marad egészen pici vagy is melyik a legkisebb nyuszi fajta?

Állatkereskedésből szeretnék venni, mert akkor onnan menthetnék meg egyett, de gondosan oda fogok figyelni a fogazatára, a szörzetére, a hangulatára, a szemére és a szőre fényeségére.

2014. jan. 23. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja a kartontól, de szerintem jobb, ha az inkább kinti játék lesz neki és akkor tudsz rá figyelni, hogy ne egye meg nagyon, stb.

Hogy a fiú vagy a lány jobb, arról megoszlanak a vélemények. Az az általános nézet, hogy a fiúk szelídebbek, de ez nem szentírás, vannak vadabb fiúk és szelídebb lányok.

Olyan kis korban szerintem szakember tudja csak megállapítani.

A legkisebb nyuszi fajta a holland törpe:)

Állatkereskedésből ne vegyél, ha jót akarsz..igen, lehet, hogy úgy megmentenél egyet, de helyette visznek majd másikat, ezzel is csak támogatnád a kereskedéses nyuszik szaporítását:s plusz hiába figyelsz a fogára meg a szőrére, ha mondjuk valami genetikai baja van, vagy épp házinyúl méretűre nő majd..

2014. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, akkor nem veszek kereskedésből :S

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, nagyon hálás vagyok érte.

Jah és ment a zöld pacsi :)

2014. jan. 24. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!