Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalt degusok! Válaszolná...

Tapasztalt degusok! Válaszolnátok légyszike?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet hogy majd lesz degum, ezért szeretnék néhány dolgot kérdezni:

-párban kell, vagy egyedül is lehet tartani őket?

-lehet 2 nőstényt együtt tartani?

-mennyire lehet őket kézhez szoktatni?(pl.simogatni, kiengedni... vagy ez nem lehetséges náluk?!)

-hülye kérdés de nagyot harapnak?

-van valami különleges igényük?



köszi a válaszokat!!!



2014. jan. 29. 17:12
 1/7 anonim válasza:
Nekem volt egy hím degum. Semmi különös igénye nem volt. Például engem soha nem harapott meg, engem nagyon szeretett rajtam mászkált a hátomon stb. Kiengedni csak akkor ajánlatos, ha nem tud valahova bebújni, mert nagyon gyorsak és mi is alig tudtuk elkapni, amikor véletlen kiengedtük.
2014. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Legalább két degut érdemes tartani, ha nem akarsz szaporulatot, akkor azonos neműeket (nekem 2 fiú van).


Csak akkor boxolnak kicsit, amikor lerendezik a rangsort, de ez sem komoly verekedés (vér nem folyik), aztán nyugotan hevernek egymás hegyén-hátán :)


Egyedül nem tanácsos tartani, mert hajlamos a depresszióra.


Könnyű őket kézhez szoktatni, barátságos, érdeklődő állatok. Ha kiengeded, figyelj rájuk, mert elbújnak és megrágnak mindent...


Harapni jó nagyot tudnak, de nem szokásuk. 15 éve van folyamasoan degum, ez idő alatt 2x haraptak meg, egyszer a legelső, mert rosszul fogtam meg (gondolom fájt neki), másodszor azért, mert éppen nagyon meg volt ijedve, én meg hirtelen nyúltam hozzá (felmászott a patkányketrecre, a patkányoknak ez nem tetszett és elkezdték csipkedni a degu lábát).


Különleges igény: ne adj nekik cukros dolgokat, hajlamosak a diabéteszre. Fű legyen előttük mindig. Szeretnek még homokfürdőzni, ehhez lehet kapni csincsillahomokot, tökéletes nekik.

2014. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!! nagyon hasznosak voltak :D
2014. jan. 30. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:

www.ilovedegu.hu

Nekem ennyi lenne a hozzáfűznivalóm :)

2014. jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én a harapásról még annyit tudok mondani hogy ha az öcséd megböki őt alvás közben elég nagyot harap! Úgy hogy figyelmeztesd a családtagokat hogy ne ijesztgesse őket és te se nagyon :D engem eddig egyszer harapott amikor még nemrég kaptam és félt tőlem megijesztettem :/ de azóta egyszer sem!
2014. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Társas állatok, ezért legalább 2, azonos nemű degut kell együtt tartani.

2. Lehet, ez az egyik legjobb választás, főleg ha egy helyről veszed őket és már egymáshoz vannak szokva.

3. A deguk általában nagyon szelídek, bátran közelednek az emberekhez és igen érdeklődőek. De ne felejtsd el, hogy a deguk is önálló személyiségek, és nem csak "gazdimániás" egyedek vannak, hanem vannak függetlenebbek is, akik kevésbé vannak oda a simogatásért és a "nyúzásért". Állatkereskedésben élő deguknál előfordulhat az is, hogy az eladó vagy az előző tulajdonosa nem foglalkozott vele eleget, így bizalmatlanabb az emberekkel és távolságot tart, esetleg harap is. Én személy szerint nagyon ajánlom a tenyésztőket, akik már születésüktől fogva emberhez szoktatják a kisdegukat, mert az igazán szelíd, vakargatható deguk tőlük kerülnek ki. Persze hobbitartóknál és néha állatkereskedésekben is találhatsz nagyon kezes degukat.

4. Nem jellemző, hogy harapjanak, de ha rosszkor nyúlsz hozzájuk, pl. két verekedő degu közé nyúlsz, vagy ha a deguk nagyon fél vagy nagyon fáj valamije, akkor elég nagyot kaphatsz.

5. A deguk nem a legegyszerűbben tartható rágcsálók közé tartoznak. Először is nagy a mozgásigényük, emiatt egy legalább 50x70 cm alapterületű, 70 cm magas ketrecet kell nekik berendezni, amiben legyen egy 32 cm átmérőjű mókuskerék (és még emellett is naponta érdemes őket kiengedni).

Az etetésük is elég macerás, ugyanis a deguk örökletesen cukorbetegek, ezért csak nagyon ritkán szabad nekik magas cukortartalmú dolgokat adni, pl. mazsola, aszalt vagy szárított gyümölcsök, kukorica, valamint az olajos magvakkal is csínján kell bánni: szotyi, dió, mogyoró. Gyümölcsöket sem kaphatnak gyakran a gyümölcscukor miatt. A deguk gyomra alapból fűevő, ezért menüjük nagy részét, kb. 60-70%-át a szénának vagy friss fűnek kell kitennie. Ha magad szeded a füvet, akkor vigyázz rá, hogy biztonságos helyről származzon: ne érje kipufogógáz és ne is pisiljék le kutyák, macskák. A széna vagy friss fű mellett, 30%-ban jó minőségű degu vagy csincsillatápot kapjanak. Ne tartalmazzon szotyit, kukoricát, se színes, puffasztott golyókat vagy karikákat. A százalékos összetételében legalább 17%, de inkább 20% legyen a nyersrost. A legjobb táp deguknak a Versele-Laga Chinchilla Complete illetve a Versele-Laga Crispy Pellets Chinchilla & Degu.

A degukat homokfürdőzni szoktak, vízben nem szabad megfürdetni őket. Erre a célra finomított csincsilla vagy degu fürdetőhomokot vegyél, a játszótéri homok vagy a madárhomok nem megfelelő, mert a nagy szemcsék bennük felsérthetik a deguk szemét, nem is beszélve arról, hogy a játszótéri homok koszos, a madárhomokban pedig adalékanyagok, esetleg babapiskóta is van (amit természetesen a deguk nem ehetnek meg).

A deguk rágcsálók, ezért biztosítani kell a foguk koptatását. Emiatt érdemes friss faágakat behelyezni a ketrecbe, amiről lerágják a kérget, ezáltal koptatják a fogukat. Azonban vannak mérgező fafajták is, ezért alaposan meg kell nézni a fát, amelyikről szeded az ágat. Biztonságos fajták: gyümölcsfák, mogyoró, galagonya, hárs, platán, gyertyán, nyír, nyár, akác, bodza, tölgy, bükk, fűz. Mérgezőek: dió, vadgesztenye, aranyeső, boróka, tuja, citrusfélék. A faágakon kívül fogkoptatásra alkalmas mindenféle gyári fa kiegészítő, ill. kifőzés után a szépiacsont.

A deguk ketrecének mindig tartalmaznia kell búvóhelyet (házikót vagy bújócsövet), mókuskereket, etetőt, itatót, szénatartót valamilyen fogkoptatási lehetőséget, emellett szívesen fogadják a függőágyakat és a függőhidakat is.

2014. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi pláne az utolsónak a választ :)
2014. máj. 5. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!