Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt kismamák válaszolná...

Tapasztalt kismamák válaszolnátok néhány kérdésemre? Lent.

Figyelt kérdés
9 hetes kismama vagyok, pénteken megyek a védőnőhöz. Nála nagyjából mire számíthatok?? Munkahelyem miatt már táppénzen vagyok, de még nem szóltam a főnökeimnek, miért, de lassan ideje lesz...hogy jelentsem be, hogy biztosítva is legyek??Szóban, írásban? Adna valaki felvilágosítást?Első baba és ilyen téren elég tudatlan vagyok!Köszönöm.
2014. jan. 8. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:

a munkahelyeden feltétlenül írásban jelentsd be, onnantól vagy védett

a védőnő ad kis könyvet, ebben jegyzik fel a vizsgálati eredményeket majd, kell majd vinned a szüléshez is

vélhetően vérnyomást mér, kikérdez a családban előforduló betegségekről, személyi adatokat vesz fel, beutalót ad a 12. heti uh-ra

eléggé változó, hogy melyik védőnő mennyire veszi komolyan a munkáját, ezért nem lehet egy konkrét listát írni, hogy milyen vizsgálatok lesznek biztosan

2014. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindig mindent írásban. Csak annak van nyoma.

Az én védőnőmre most mondta az orvosom, h úgy hülye, ahogy van. Kérdezni nem tudsz tőle, mert vagy nem tud válaszolni v dezinformál. Vérnyomást mér, pisit néz, könyvet vezet. Ennyi.

Vannak helyek, ahol ő ad beutalót a vizsgálatokra, nekem mindig az orvos adta (v csak beszólt a laboros néninek, h megyek)

2014. jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha írásba adom be, elég annyi, hogy ettől és ettől a naptól kezdve táppénzen vagyok, mert babát várok + nőgyógyász által kiadott UH-eredmény?Mert jelenleg csak ez "bizonyítja" a terhességet!
2014. jan. 8. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérhetsz a nőgyógyászodtól egy írást is, amiben igazolja, hogy hány hetes terhes vagy, mikor lesz a szülés várható időpontja.
2014. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha hamarabb bejelntem, mint megyek a dokihoz, ezt is el kell fogadniuk, ugye??Emlékszem, hogy más a munkahelyen nem is csatolt orvosi igazolást, csak írt pár sort!
2014. jan. 8. 09:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem el kell fogadniuk akkor is, ha te is csak írsz pár sort.
2014. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvosi leletet semmiképp ne adj a munkáltatónak, az nem rá tartozik, meg amúgy is túl intim. Tőlem nem kért igazolást a munkáltató (mondjuk nálunk jó a légkör, írásban sem kellett bejelentenem), ha mégis akarsz igazolást, akkor a háziorvostól vagy a nőgyógyásztól kérj külön erre a célra egy papírt, és azt add oda a munkáltatónak.
2014. jan. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Orvosi igazolást csak akkor adj ha külön kérik, de nem szokták. Amugy írásban két példányban egyiket kérd vissza aláirva hogy tuomásul vették. Vagy postai uton tértivevénnyel vagy ajánlva add fel igy iktatniuk kell. Vagy emailben visszaigazolással. Igy tuti nem fogják rád hogy nem szoltál. Ha a nőgyogyasz irt ki tappénzre akkor mar ugyos tudják. de azért ird meg nekik
2014. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!