Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszisok! Mennyi idő...

Törpenyuszisok! Mennyi idő míg megbarátkozik velem a törpenyuszim? Tapasztalatok? (:

Figyelt kérdés
Kedden választottam ki egy tündéri 8 hetes kis törpenyuszit. :) Ha itthon vagyok szabadon engedem a szobába, had futkározzon, csak éjszakára zárom be, meg ha iskolába vagyok, vagy ha dolgozok. Azt csinálta eddig, hogy odajött hozzám, megszaglászott, de ha nyúltam volna felé befutott a ketrecbe, de nem gyorsan, olyan kis nyugodt tempóban. Ezt eljátszotta velem 3x :) Meg sokszor csinálja azt, hogy gépezek az ágyba, és felugrik hozzám.Az igaz, hogy ágyra,kanapéra nem szabad felengedni, mert kinevezi wcnek? Eddig még nem tapasztaltam, már bogyózni is alig bogyóz a szőnyegre. Hogyan lehet észre venni, hogy megbarátkozott velem? Nem birok betelni vele :)

#törpenyúl #törpenyuszmusz
2014. márc. 28. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ágyra tényleg ne engedd fel mert komolyan meglepődhetsz. Az enyémet is eleinte felengedtem, szépen üldögélt - gondoltam én. Közben meg bogyózgatott jócskán. Ez azért van mert a te szagodat még nem ismeri és ott érzi a legerősebben. Megjelöli az ágyat. Egyébként meg beszélj hozzá sokat, hogy megszokja a hangodat. Hirtelen mozdulatokat meg mikor vele foglalkozol ne tegyél, mert attól megijed, mert prédaállat. Esetleg hozz neki pl. egy répát és etesd kézből. Ilyen fiatal kis nyuszi idővel keresni fogja a társaságodat.
2014. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kézből falatonként etetés nagyon sokat segít. Én ezzel a módszerrel barátkoztam meg a nyuszimmal anno, mikor pici volt, és hozzám került. Pár falat után már megengedte, hogy amíg rág, simizzem, és így tovább.

Az ágyra tényleg ne engedd fel, mert a legjobban nevelt, szobatiszta nyuszi is kivételnek nyilvánítja az ágyat a szobatisztaság alól.

Nálunk volt sokszor bogyó meg pisi az ágyon :( És ezen az ivartalanítás sem segített.

Azóta nagyobb lakásba költöztünk, és a nyuszi a nappaliban van, a hálóba nem mehet be, úgyhogy ez a probléma megoldódott. A kanapéra folyton felmegy, de oda valamiért nem bogyózik meg pisil soha.

2014. márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok szeretet és odafigyelés!! ;) idővel majd te leszel neki a legjobb barátja!;)
2014. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Eleinte elég félénk lehet ez ugye természeres mert neki is időre van szüksége hogy megszokjon, de ez majd idővel változik .. beilleszkedik a családba és tagja lessz ő is, Nálam is igyvolt most meg ő bulyik hozzám hogy simogassam és foglalkozzak vele. Sok sikert:)
2014. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!