Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen jó és gyors megoldással...

Milyen jó és gyors megoldással lehet megfogni egy egeret a lakásban?

Figyelt kérdés
Raktam ki egérmérget és egérragacsot, de semmi változás. Mostmár egy napja bent van, mindenütt otthagyja a nyomát. Nem győzök fertőtleníteni. Segítsetek valamilyen jó ötlettel! Köszi.
2007. okt. 14. 07:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen egérfogóba tehető, és az egerek megvesznek érte: csoki.
2008. febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
nekem hét egerem van itthon, úgyhogy a humánusabb megoldásokat támogatom...barkácsboltokban lehet kapni kis műanyag edényféleséget, amin van egy lyuk, befele pedig tüskeszerű akármik. Bemenni be tud, de kijönni nem. Szét lehet tekerni középen, így ki tudod engedni valami erdőben. Én ezt javaslom, pár száz forint. És ha mézzel kent diót, friss sajtot raksz be, vagy kölesgolyót, arra fix, hogy rámegy.
2008. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerübb és legjobb csapda, egy kerámiavirágcserepet kitámasztassz egy fél dióval, úgy hogy a bele befele nézzen...Az egér bemegy, kihúza, és meg is van...csinálhatsz vele amit akarsz. Megtarthatod befőttesüvegben, vagy odaadhatod a macskának...
2008. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
egyszer nekem elszökött ez egerem(futóegér)és a szekrény mögé bújt...anyukámmal próbáltuk megfogni úgy h én kiijesztettem az egeret szekrény mögül anyukám pedig a szőnyeget felszedte félkör ívbe...a kör egyre kisebb lett és így sikerült a végén megfogni és visszatenni a helyére:))
2008. aug. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
17%
Szia!!az eger ragaszto az nagyon hatasos nekem meg fogot mar 3-at csak ido kell hozza!!!az eger csapo is hatasos mert az is el kapot egy egeret de az nagyon sok ido volt!!a mereg meg szerintem nem lenne jo foleg a lakasba mert ki tugya hogy hova fog menni az eger es az ott el kezd majd rohadni es budosodni es azt onnan ki nem tudod majd szedni!!!!
2010. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
24%

nekünk az üveg+dió soahasem jött be, a sajtos "ütőér vizsgálós"sem.

viszont a ragasztó igen. iagz, az is scak úgy, ha müzlit szorunk bele, azt nagyon szereti...egy éjszaka alatt meglett.

bár azóta már biztos megfogtad


amúgy igaz, h sokat kinlódik, de meg lehet könyörülni rajta, vizbe teszed és megfullad hamar . szegény, sajnálom azért :(

2012. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%

vízbefojtani? jézusom... nem tudom, ezt hogyan lehetne abszolválni, pedig előttem a feladat, hogy mit csináljak a csapda által elfogott példányokkal, mert hogy elengedni nem fogom, az hétszentség, mert sajnos VISSZAJÖN! agyoncsapni, vízbedobni, pff... hogyan?


a helyzet az, hogy zöldövezeti panel legfelső emeletén jelent meg nálam - még azt sem tudom, hány darab - de az egérpiszkot megtaláltam, és azt is, hogy hol közlekednek a lakások között: a vízcsövek mentén a vizesblokkokban (strangok más néven), vettem humánus élvefogó csapdát, kétfélét is, mert első körben nem akartam hogy baja esék, de nem fogott semmit egyik sem, és a dióval kitámasztott cserepes módszer sem, így muszáj volt a ragasztót bevetnem, ami minden általam megkérdezettnél bevált, de iszonyú ijesztőnek találom a dolgot, hogy ha beleragad szerencsétlen kártevő, utána ott visítson-szenvedjen nekem... ezért is keresgélek mindenfelé, mert ma tettük ki a ragasztós csapdákat, de előre rettegek (nő vagyok, mondanom se kell, és nincs férfi a háznál napközben, hogy helyettem megoldja), szal előre félek, hogy mi lesz, ha beléjük ragad egy... ugyanakkor jó lenne, mert a folyamatos tisztogatástól-fertőtlenítéstől is herótom van már, és egyáltalán: mit keres az egér a panelben?!

2016. jún. 6. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
20%
*javítok: "essék" két "s"-sel, bocsánat. ;)
2016. jún. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!