Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit lehet szabadon tartani...

Nyuszit lehet szabadon tartani a kertben?

Figyelt kérdés

Gondolom, a veteményesemnek annyi lenne. De nem gond, ha friss zöldeket legel? Mindenhol azt olvastam, hogy fonnyasztva kaphatja csak. Mennyire hajlamos átásni magát a szomszéd telkére? Lehet behívhatóra nevelni?

És még egy kérdés róluk: kukoricát csemegeként kaphatnak egészben, vagy roppantani / darálni kell?


Köszönöm előre is a segítséget!



2014. ápr. 19. 09:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én is tartottam már nyuszit a kertben. Akkor káposzta volt ültetve és jól elvolt a levelei alatt. Nagyon nem is etettük mert talált magának ennivalót. Szerintem kint mások az etetés szabályai mint ketrecben. Ott tudja mit ehet meg és mit nem. Sokkal egészségesebb is a szabadban mint ketrecben.
2014. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

A nyúl tökéletesen alkalmas permakultúrás szabadtartásra, sőt, amit én láttam, ott sokkal jobban fejlődtek a szabadon garázdálkodó, szemest nem kapó példányok, mint a táposak.

Viszont itt nekik egyelőre nincs masszív alapos kifutójuk, addig kénytelenek szobakedvencek lenni, de örülnék, ha nyugodtan a kertben is hagyhatnám őket, hadd éljenek boldogan.

Másrészt ezek a tipikus fehér nyulak (fajtát nem tudok, de tippre az, amit intenzíven szoktak tenyészteni nagyüzemekben), és félek, hogy ők túl érzékenyek, ezért inkább valami arany középutat szeretnék találni.

2014. ápr. 19. 11:14
 13/20 anonim ***** válasza:
Az enyém is fehér nyúl volt, persze nem választási mikor kiraktam a kertbe.
2014. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nekünk régebb voltak nyulaink, akkor csirkéknek való boríttó alatt voltak kinn nappal, éjjelre meg a ketrecbe voltak zárva, és volt egy baknyúl, aki miután megszokott, nyugodtan elengedhetö volt, de ahoz sok idö és türelem kell.

Kajának lucernát,lóherét,füvet és szénát kaptak, emelett zöldséghulladékot, pirított kenyeret és kukoricát egészbe, ezekböl keveset, azért, hogy ne a ketrecet rágják (kell valami kemény is nekik). Egyszer kaptak vizes káposztát, és nem tudom attól-e vagy a járványtól, de akkoriban a szomszédságban mindenhol és nállunk is az összes nyúl elpusztult, akkoriban nem is tudtunk új nyuszikat venni. Most azomban gondolkodom azon, hogy újra nekiálljak tenyészteni öket.

2014. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én félnék teljesen szabadon tartani a kertben, mert tényleg bármi megtámadhatja:( múltkor olvastam, hogy valami madár támadta így meg a nyulat..:(

Kukoricát, kenyeret, ropit és társait pedig NEM szabad adni a nyuszinak, ezt bármilyen nyúlhoz értő doki megmondja. Attól, hogy sok diplomája van még lehet tök jó állatorvos, de ezek szerint baromira nem ért a nyulakhoz.

2014. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Na, az első nap tapasztalatai: percről percre bátrabbak és elevenebbek, úgyhogy egyikünk folyamatosan figyel rájuk.

Mindent megkóstolnak, sajnos ezt nem lehet megakadályozni, ha szabadon vannak. Egyik kedvenc például a komlólevél.

Aggódok, hogy hasmenésük lesz a friss zöld miatt, de eddig ezt nem produkálták.

Egész nap rágcsálnak valamit, a táp jelenleg korlátlan mennyiségben van előttük (valahol olvastam, hogy ilyen fiatalon ez így helyes).

Ha valami megijeszti őket, akkor a lábunk mellé vagy be a házba (a helyükre) futnak, tehát nem világgá. :) Sokszor odaugrálnak hozzánk és a kutyákhoz, ami jelzi a naiv bizalmukat. :) A kutyák bolhásszák és nyalogatják őket (ők meg hagyják), ami aranyos dolog, de talán fokozza a kihűlés veszélyét a nyáltól csatakos bunda. :S Úgyhogy mégsem fognak egy térben éjszakázni.

2014. ápr. 19. 19:28
 17/20 anonim ***** válasza:
A tápot ne hagyd előtte egész nap, max egy kiskanállal kapjon reggel és este:)
2014. ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Öhm... ennél szerintem többet ettek már belőle... Miért, túl tudja enni magát vele? Remélem nem okozok nekik bajt, egy nyulas oldalon olvastam, és logikusnak tűnt, mert más haszonállatoknál is ad libitum kell biztosítani a takarmányt növendék korban.
2014. ápr. 19. 19:38
 19/20 anonim ***** válasza:

De, sajna túl tudja enni magát és akkor nem eszik majd elég szénát/füvet, így nem jut a szervezete elég rosthoz és felborulhat az emésztése.


Inkább itt tájékozódj nyulakról:

www.torpenyul.hu

2014. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Érdekesek amugy, nyuszi fajtától fugg..az enyém például fel a kutyáktól..vagyis csak a barátnőm kutyajatol nem :)
2014. ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!