Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a nyulamat?

Figyelt kérdés

Már régóta nálam van, de még mindig nem engedi simizni magát. Mikor kiengedem nem is jön oda hozzám, csak a környezete iránt érdeklődik. A kaját kézből elfogadja, de mikor megsimizem beszalad a ketrecébe. Le akartam vágni a körmét, de ugrált, elszaladt. Már unom, hogy mindig mikor hozzáérek beszalad a ketrecébe. Nemsoká egyéves baknyúl.

Még annyi baj van, hogy pár nap múlva állatorvoshoz kell vinnünk, és már előre félek, hogy mit fog ott csinálni...


2014. jún. 8. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:
A nyusziknál is van tinédzser kor, ilyenkor hisztisekké, agresszívekké válhatnak. Az jó, ha kézből elfogad kaját, minden alkalommal kicsit tovább próbálj meg hozzá érni. Az én nyusziaim nagyon szeretik, ha a homlokukat simogatom. :) Rengeteg türelem kell hozzájuk, ez tény, de megéri. És ott van még a nevelés. Az nem baj, ha elszalad, de ne hagyd, hogy rosszalkodjon. Az állatorvos szerintem meg fogja tudni fogni, nem ő lesz az első hisztis nyuszi az életében, emiatt nem kell félned. Sok szerencsét hozzá!
2014. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!